szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Kilencen meghaltak, közel 20 ezren pedig megfertőződtek szennyezett ivóvíz fogyasztásától a pakisztáni Faizálábádban – közölték a helyi egészségügyi hatóságok.

Az Pandzsáb tartománybeli iparváros egyik munkáskerületének vízellátórendszerébe a hónap elején került szennyezett víz , és emiatt május közepe óta majd 20 ezer embert szállítottak kórháza hasmenési, hasgörcsi és hányási panaszokkal. Kilenc beteg, köztük öt gyermek gyomor- és bélhurutban meghalt.

Az orvosok szerint több beteg állapota az elmúlt napokban rohamosan romlott. A tartomány más területein is több tucatnyi pácienst fogadtak a gyógyintézetek hasonló panaszokkal, de a hatóságok úgy vélik: ezek a megbetegedések nincsenek összefüggésben a faizálábádi vízszennyezéssel.

Ez a fajta betegség ezen a vidéken főként nyáron ugyanis elég gyakori. Az egyik szakértő ezt azzal magyarázza, hogy a helybelieknek fogalmuk sincs az alapvető higiéniai követelményekről. Vizet például sohasem forralnak fel, az ételeket még otthon sem tartják fedett helyen.

A helyi egészségügyi szervek azzal próbálnak enyhíteni a tömeges fertőzésen, hogy víztisztító tablettákat osztanak szét, és higiéniai felvilágosító munkát végeznek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Világ

Merénylet és zavargások Pakisztánban

Nyolc ember életét vesztette, mintegy ötvenen megsérültek egy síita vallási menet ellen elkövetett pokolgépes merényletben Pakisztán északnyugati részén.

MTI Világ

Négy lányát ölte meg egy pakisztáni férfi

Pakisztánban egy apa álmukban átvágta mind a négy lányának torkát, hogy "így mossa tisztára becsületét" annak nyomán, hogy a legidősebb közülük szerelmi házasságot kötött. Halálbüntetést is kaphat tettéért az önmagát feladó férfi.

MTI Világ

1,1 milliárd ember nem jut ivóvízhez

A rossz vízgazdálkodás, a korlátozott vízforrások és a környezeti változások együttes hatása miatt világszerte 1,1 milliárd ember nem jut biztonságosan fogyasztható, tiszta ivóvízhez – állapította meg egy ma közzétett ENSZ-jelentés.