Az oroszok szinte minden eddiginél nagyobb tempóban nyomulnak előre, amikor Trump végre távolodni látszik Putyintól
Az amerikai elnök most kezdi talán megérteni, hogy Vlagyimir Putyin sok mindent akar, de az ukrajnai béke ezek között nem szerepel.
A romániai hatóságok megerősítették, nem rendelkeznek információval arról, hogy az amerikai Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) Bukarestben működtetett volna titkos börtönt, miután ennek gyanújáról amerikai lapok közöltek értesüléseket.
A The New York Times című amerikai napilap elektronikus kiadásában arról számolt be csütörtökön a CIA volt alkalmazottaira hivatkozva, hogy Bukarestben működött egy ilyen börtön. A lap szerint Kyle D. Foggo volt CIA-alkalmazott, aki 2003-ban a CIA egyik legfontosabb európai ellátó központját vezette Németországban, azt a megbízást kapta, hogy három tikos börtönt hozzon létre.
A lap úgy tudja, hogy az egyik fogda "Bukarest egyik forgalmas utcájában" található felújított épületben működött, a másodikat Marokkó egyik elszigetelt régiójában létesítették, egy harmadikat pedig a volt szovjet blokk egyik országában, egy város mellett alakították ki. Mindhárom fogda hat-hat rabot tudott befogadni. A források szerint a három épületet egyformán rendezték be, hogy a foglyok ne jöhessenek rá, melyik országban vannak.
Tom Porteous, a Human Rights Watch (HRW) nemzetközi jogvédő szervezet londoni igazgatója a lapértesülés kapcsán a RFI romániai rádiónak csütörtökön úgy vélekedett: eljött az ideje annak, hogy "független és hiteles" vizsgálatot folytassanak a feltételezett titkos CIA-börtönök ügyében. A román hírszerzés azt közölte, hogy nem rendelkezik semmilyen információval az amerikai lapban felvetett témáról.
Adrian Cioroianu volt román külügyminiszter szerint a lapban megjelent információnak sokkal inkább az amerikai belpolitikai helyzethez van köze. Emlékeztetett arra, hogy Romániában már megvizsgálták a titkos börtönök kapcsán felmerült gyanút, de nem találtak olyan bizonyítékot, ami megerősítette volna azok létezését. Korábban Traian Basescu román államfő is kijelentette, hogy nincs valóságalapjuk a titkos börtönök léte kapcsán Romániával szemben megfogalmazott vádaknak.
Az amerikai elnök most kezdi talán megérteni, hogy Vlagyimir Putyin sok mindent akar, de az ukrajnai béke ezek között nem szerepel.
Bár Magyar Péter szerint a Tisza-kormány erősen támaszkodna a hazahozandó uniós támogatásokra, a pártvezető által emlegetett 8 ezermilliárd forint forrás megszerzése biztosan kivitelezhetetlen.
Denisz Smihalt egykori helyettese, Julija Szviridenko válthatja a poszton.
Nina Kutinát négy- és hatéves gyerekeivel együtt egy járőrözés során találták meg.