Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Valóságos ostromállapot alakult ki szombaton délelőtt a németországi Drezdában, ahol ezen a hét végén emlékeznek meg a II. világháború végén a szövetséges amerikai és brit repülőgépek által a város ellen intézett bombatámadás 65. évfordulójáról.
A belvárost a rendőrség rendkívüli erőkkel őrzi, az óváros felett helikopterek köröznek a levegőben. A németországi szélsőjobboldal ezúttal is meg akarja zavarni a békés megemlékezést az áldozatokról, akiknek száma máig is vitatott, hivatalosan 25 ezerre teszik, de egyes becslések 135 ezret említenek.
A neonácinak tartott Német Nemzeti- Demokrata Párt azt állítja, hogy a légitámadások több mint 250 ezer áldozatot követeltek, háborús bűncselekményről, "holokausztról" beszél. Ennek jegyében az elmúlt években szélsőjobboldali tüntetéssé változtatta a békés megemlékezést. Az idei rendezvényre, amely kora délután kezdődik, az előzetes becslések szerint szerte az országból és külföldről mintegy 8000 neonáci tüntető érkezik a szászországi fővárosba.
A szélsőjobboldal tüntetés ellen harcot hirdettek különböző balos, autonóm csoportok, és a rendőrség súlyos összecsapásoktól tart. Értesülések szerint csaknem 5000 rendőrt helyeztek készültségbe.
1945. február 13-ról 14-re virradó éjszaka a szövetségesek három hullámban végrehajtott légitámadása valósággal lerombolta Drezdát. A 772 brit és 311 amerikai repülőgép összesen több mint hétezer tonna bombát dobott a városra, amelynek belső, mintegy 12 négyzetkilométernyi területe teljesen elpusztult.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.