Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Oroszország leállította utolsó fegyvergyártásra alkalmas plutóniumot termelő atomreaktorát a szibériai Zseleznogorszkban, a Dmitrij Medvegyev orosz elnök által a héten Washingtonban tartott nukleáris biztonsági csúcson tett felajánlásának megfelelően - közölte Jelena Golovinkina, annak a bányászati és vegyipari cégnek a szóvivője, amely a reaktort üzemeltette.
Az orosz vállalatnál összesen három urán-grafit reaktorblokk működött, amelyek fegyver minőségű plutóniumot, áramot és hőt termelt. A reaktorblokkokat 1958-ban, 1961-ben és 1964-ben helyezték üzembe. Az utóbbit állították le most, azt első kettőt - amelyek kizárólag fegyver minőségű plutónium gyártására álltak rá - már 1992-ben kikapcsolták.
Az most leállított ADE-2 blokk sem termelt már fegyvergyártásra alkalmas plutóniumot 1995 óta, de egészen mostanáig a város fő hőforrása volt. Ezt a feladatot egy hőenergetikai központ veszi majd át, amely amerikai pénzből épül és hamarosan elkészül.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.