Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Kína hivatalosan tiltakozott Phenjannál amiatt, hogy az észak-koreai határőrök lelőttek három kínai állampolgárt a múlt héten - derült ki a kínai külügyminisztérium szóvivőjének kedden felolvasott közleményéből.
Három ember meghalt, egy megsebesült június negyedikén, pénteken reggel, amikor az Észak-Koreával határos Liaoning tartomány Tantung (Dandong) városának lakóira a határőrök tüzet nyitottak azzal a gyanúval, hogy a határsértők "kereskedelmi tevékenységet folytattak" - tájékoztatott Csin Kang (Qin Gang) külügyi szóvivő.
"A történteknek Kína nagy jelentőséget tulajdonít és az esetet követően azonnal komoly kifogását fejezte ki Phenjannál" - tette hozzá Csin azzal, hogy az ügyben folyik a nyomozás.
Dél-koreai sajtóértesülések szerint a kínaiak vörösrézdrótot csempésztek volna az észak-koreai Sinuiju városból a Jalu (Yalu) határfolyó túloldalára, Kínába. Jelentések szerint egy csónakban voltak, amikor rájuk lőttek.
Tantungtól délre, a Jalu folyó mentén nem ritka a csempésztevékenység, például élelmiszert, DVD-ket, mobiltelefonokat visznek az észak-koreai területre és gyógyszereket, nyersanyagot csempésznek Kínába. Észak-Koreában szigorúan veszik a többnyire gyárakból, elektromos, távközlési berendezések megrongálásával szerzett réz eltulajdonítását, de a csempészekre nem szoktak tüzet nyitni, különösen akkor nem, ha kínaiak.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.