Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Letelepedési engedélyt kapott Szlovákiában a három volt guantánamói rab - mondta Ludmila Stanová, a szlovák belügyminisztérium kommunikációs osztályának munkatársa.
A három férfit amerikai kérésre január végén fogadta be Szlovákia. A volt rabok - egy tunéziai, egy azerbajdzsáni és egy egyiptomi férfi - június második felében azután kerültek újra az érdeklődés középpontjába, hogy éhségsztrájkba léptek, mert elégedetlenek voltak életkörülményeikkel.
"Mindhárom személy állandó letelepedési engedélyt kapott hétfőn. A medvei (Medvedovo) menekülttáborból áthelyezték őket a Zólyom (Zvolen) melletti migrációs táborba, ahol egy féléven keresztül a beilleszkedést segítő képzésben részesülnek" - pontosított a szóvivő. A szlovák belügyminisztérium a kezdetektől fogva nem kommentálja a három volt guantánamói fogollyal kapcsolatban nyilvánosságra került értesüléseket. A hatóságok az érintettekről korábban nem közöltek részletesebb adatokat, de azt hangsúlyozták, hogy az illetőket senki sem vádolta terrorizmussal. A minisztérium azt állítja, hogy az átlagosnál magasabb színvonalon gondoskodtak róluk. A volt foglyok szerint viszont ez nem igaz.
Az Amnesty International nemzetközi emberjogi szervezet az éhségsztrájk kapcsán felszólította a belügyminisztériumot, hogy mihamarabb tegyen eleget korábbi ígéreteinek, miszerint a három befogadott személy Szlovákiában normális életet tud majd élni. A három volt fogoly egyike házasember, és korábban ígéretet kapott a szlovák hatóságoktól arra, hogy családja is Szlovákiába költözhet. Ez azonban eddig nem történt meg.
A guantánamói fogolytábor bezárását Barack Obama amerikai elnök ígérte meg hivatalba lépésekor. A rabok elhelyezése azonban komoly gondot jelent, ezért húzódik el a folyamat. Magyarország egy foglyot fogadott be.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.