A vád szerint Antoine Abu Dzsaude ezredes 2006 óta működik együtt „az ellenséggel”. A katonát azzal gyanúsítják, hogy az izraeli titkosszolgálat, a Moszad tisztjeivel találkozott külföldön, és pénz fejében információkat szolgáltatott ki a zsidó államnak a Hezbollah libanoni síita szervezetről és a libanoni hadseregről.
Abu Dzsaude a negyedik libanoni katona, aki ellen vádat emeltek az ügyben, amelyben 2009 eleje óta mintegy száz embert vettek őrizetbe Libanonban. Tavaly Manszúr Diáb ezredes és Sahíd Tumie alezredes ellen emeltek vádat a zsidó állammal való kollaborálás miatt, mert polgári és katonai létesítményekről adtak át neki „pontos információkat”. Májusban a vád halálbüntetést kért Gazván Íd Sahín parancsnok ellen.
Fájez Karam, a Hezbollahhal szövetséges egyik mozgalom köztiszteletnek örvendő vezetője, volt hadseregtábornok ellen augusztus 10-én emeltek vádat az ellenséges titkosszolgálatokkal való kollaborálás miatt. Karamot, akinek a letartóztatása valósággal sokkolta a közvéleményt, azzal gyanúsítják, hogy információkat adott át a mozgalma, illetve a Hezbollah vezetői közötti találkozókról.
Eddig öt embert ítéltek halálra a zsidó állam számára történő kémkedés vádjával, közöttük van a belbiztonsági erők egyik altisztje is. A Biztonsági Szolgálat egyik volt tábornoka, a felesége és a szolgálatnál dolgozó unokaöccse ellen szintén vádat emeltek 2009-ben. Libanon hivatalosan hadban áll Izraellel. A kémkedéssel vádoltak kényszermunkával súlyosbított életfogytiglani elzárással sújthatók. Ha a bíró úgy ítéli meg, hogy a kollaborálás valakinek a halálát okozta, halálbüntetést is kiszabhat.