szerző:
MTI
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Mintegy nyolcvan határrendőrt és vámost vettek őrizetbe csütörtökön Romániában korrupció gyanúja miatt - közölte a román korrupcióellenes ügyészség.

Az őrizetbe vett személyek a román-ukrán határon lévő Siret nevű határátkelőnél dolgoztak. Az ügyészek gyanúja szerint a határrendőrök és a vámosok kenőpénzt fogadtak el, és illegális cigarettacsempészetben vettek részt. Az ügyészek fél éve figyelemmel kísérik tevékenységüket.

A nagyszabású őrizetbe vételi akció miatt a határátkelőnél órákig állt a forgalom. A rendőrök átkutatták az őrizetbe vett személyek irodáit és lakásait. A határátkelőn a forgalom a délelőtti órákban indult újra.

A román média által idézett rendőrségi források szerint a 77 őrizetbe vett személy között van a határátkelő legmagasabb beosztású vezetője is.

Romániának tavasszal kellene csatlakoznia a határellenőrzés nélküli utazást biztosító schengeni övezethez Bulgáriával együtt. Bukarest teljesítette a csatlakozáshoz szükséges technikai feltételeket, de Franciaország és Németország ellenzi mindkét ország csatlakozását arra hivatkozva, hogy Romániában és Bulgáriában is még elterjedt a korrupció.

Bukaresti hírelemzők csütörtökön úgy nyilatkoztak, hogy a mostani nagyszabású rendőrségi akciónak köze van a schengeni csatlakozáshoz, a román hatóságok ugyanis ezzel is bizonyítani akarják, hogy mindent megtesznek a korrupció jelenségének visszaszorítása érdekében.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Határsértőket rejtett egy kisbusz Szőregen

A Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője közölte: nyolc külföldit szállító embercsempészt tartóztattak fel a határrendészek hétfőn késő este Szőregen; a magyar férfit őrizetbe vették és büntetőeljárás indult ellene.

Hírszerző/FH Világ

Korrupció: Szúrópróbaszerűen hallgatják le a bolgár politikusokat

A bolgár kormányfő közölte: a hatóságok időközönként lehallgatják a kormánytagok és magas rangú köztisztviselők telefonbeszélgetéseit, a korrupció elleni küzdelem részeként. Bojko Boriszov elmondása szerint a lehallgatásokat a törvények betartásával végzik. Az ország elnöke szerint azonban ez "veszélyes gyakorlat".