Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Megegyezett a kalózkodásból befolyó, néha több millió dollár összegű váltságdíjak megosztásáról az al-Shabaab szomáliai radikális iszlamista szervezet egyes kalózcsoportok vezetőivel.
Az al-Kaida nemzetközi terrorhálózathoz köthető lázadócsoport az alku kikényszerítése érdekében a múlt héten elfogta a kalózvezéreket, majd amikor azok beleegyeztek, hogy ezentúl minden váltságdíj 20 százalékát az al-Shabaabnak adják, elengedték őket. A kalózok és a lázadók abban is megegyeztek, hogy az elrabolt hajók ezentúl a radikálisok felügyelete alatt álló haradhere-i kikötőben állomásoznak majd, ahol az al-Shabaab már irodát is nyitott, hogy könnyebben koordinálhassa a tengeri rablók munkáját
"Kapcsolatunk az al-Shabaabbal új szintre lépett - mondta telefonon a Reuters brit hírügynökségnek egy magát Alinak nevező martalóc. - Ennek nagyon örülünk, mert nincs más választásunk, mint megegyezni velük..." A tárgyalásokon a helyi közösséget képviselő Ahmed Vardhere elmondta, hogy csak egy kisebb csoport nem egyezett meg az al-Shabaabbal, és ők már tovább is álltak egy másik partszakasz felé.
A kalózoknak több tízmillió dolláros bevételük van a váltságdíjakból, és a nyugati hatalmakat már régóta aggodalommal tölti el, hogy ennek az óriási összegnek egy része a radikális iszlamisták zsebébe jut. Bár a nemzetközi tengerészeti erőknek az Ádeni-öbölben már sikerült csökkenteniük a támadások számát, az Indiai-óceánon, ahol a nagy távolságok megnehezítik a dolgukat, továbbra is küzdenek a kalózkodás visszaszorításáért.
A világ tengeri olajkitermelésének 40 százaléka az Ádeni-öblön és az Arab-tengeren halad át, folyamatosan kitéve a hajókat rablótámadás veszélyének.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.