Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
Összesen 186 kötelezettségszegési eljárásról hozott döntést az Európai Bizottság (EB) hétfői brüsszeli bejelentése szerint. Az eljárások 21 európai uniós tagállamot érintenek, de Magyarországot ezúttal nem.
Az EU brüsszeli végrehajtó testületének egyik illetékese egyúttal újságíróknak elmondta, hogy a bizottságnál még zajlik a tíz nappal ezelőtt beérkezett magyar válaszok értékelése. Más források szerint ezek ügyében legkorábban a jövő héten várható döntés.
Az Európai Bizottság az uniós szerződések őreként arra is ügyel, hogy a tagállamok valamennyi uniós jogszabályt és szerződést betartsanak. E szerepében havonta "csomagban" hoz döntéseket kötelezettségszegési eljárások tucatjainak indításáról, folytatásáról vagy lezárásáról.
A most bejelentett határozatok legtöbbje az energiaügyek területére vonatkozik, de emellett számos adóügyi, környezetvédelmi, munkaügyi és belügyi természetű intézkedéseket is hoztak.
Egy olyan döntés született - Franciaország ellen - amelynek keretében az ügy már az Európai Bíróságra kerül. Párizs többszöri felszólításra sem tett eleget teljes körűen annak az uniós előírásnak, amely a vizek nitráttal szembeni védelmét biztosítja.
Nyolc országot (Spanyolország, Hollandia, Luxemburg, Bulgária, Románia, Szlovákia, Ciprus, Észtország) ugyancsak bírósági eljárással fenyegetett meg a bizottság, mert nem hajtották végre a gáz- és árampiac megnyitására vonatkozó uniós irányelv átültetését.
Belgium, Luxemburg és Svédország azért kapott intést, mert az uniós irányelvtől eltérően még nem állítottak fel az érvényes uniós szabályoknak megfelelő munkaügyi szankciós rendszert az illegális bevándorlókat foglalkoztatók megbüntetésére. Négy másik ország (Ausztria, Németország, Franciaország, Málta) esetében ugyanakkor a hasonló okból folytatott eljárást a bizottság megszüntette, mert időközben átültették az irányelvet.
Az uniós tagországok ellen összesen ezer körüli kötelezettségszegési eljárás folyik, a tagállamonkénti átlag is meghaladja a harmincat.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.