Globális fegyverembargót akar Szíriával szemben az Európa Tanács

Világméretű fegyverembargó bevezetését javasolta Szíriával szemben az Európa Tanács csütörtökön. A szervezet Parlamenti Közgyűlése szerint az ENSZ biztonsági Tanácsának "haladéktalanul" a világ összes országára kiterjedő embargót kell bevezetni, hogy megakadályozza a fegyverszállítást a közel-keleti országba.

  • MTI MTI
Globális fegyverembargót akar Szíriával szemben az Európa Tanács

A napokban Hillary Clinton amerikai külügyminiszter is hasonló lépést szorgalmazott.

A közgyűlés felszólította a szíriai ellenzéki csoportokat, hogy mielőbb "egyesüljenek, hogy legitim alternatívát tudjanak kínálni" a lakosságnak. Ehhez azonban az szükséges, hogy minden etnikai, kulturális és vallási csoportot elismerjenek, azok érdekeit és jogait tiszteletben tartsák.

Az ET elítélte a szíriai hadsereget "az emberi jogok általános, módszeres és súlyos megsértéséért". Egyúttal közölte, hogy a bűnök elkövetéséért felelős személyeket bíróság - adott esetben a Nemzetközi Büntetőbíróság - elé kell állítani. Ugyanez vonatkozik egyes felkelőcsoportokra is, amelyek jogsértéseket követtek el.

A Parlamenti Közgyűlés csütörtöki ülésén Törökország az ET segítségét kérte a szíriai menekültáradat miatt. A Szíriával szomszédos országba 24 ezren menekültek át a 13 hónapja tartó konfliktus miatt, Ankara eddig 87 millió eurót költött az érkezők nyolc táborban történő elhelyezésére.

Milyen hatása lehet az új, 3 százalékos kamatozású lakásvásárlási hitelnek?

Orbán Viktor bejelentése alapján 3 százalékos kamatozás mellett kaphatnak lakáscélú jelzáloghitelt azok, akik első ingatlanjukat vásárolnák meg. De mennyit nyerhetnek az érintettek az új kölcsön indulásával? Hogyan hathat az új támogatás a lakáspiacra? Milyen feltételei lehetnek? A Bankmonitor szakértői elemezték a bejelentést.