Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A bal- és a jobbközép is fenntartásokkal fogadta Mario Monti politikai színrelépését. A szakértő kormányfő a költségvetési törvény pénteki megszavazása után nyújtja be lemondását az államfőnek és elindítja saját választási kampányát.
"Monti legalább telefonon felhívhatott volna. Felkértem arra, hogy ő vezesse a jobbközépet, válaszra sem méltatott. Helyette a szavazat nélküli, apró centrumpártok élére akar állni. Így ismét nekem kell vezetnem a mérsékelt erőket" - nyilatkozta pénteken Silvio Berlusconi, a jobbközép Szabadság Népe (PdL) elnöke az olasz közszolgálati rádióban.
Berlusconi szerint a Monti vezette szakértői kormány 13 hónapja "elvesztegetett időnek" bizonyult, mivel "a szakértők fejet hajtottak a Németország irányította Európai Unió diktátumának". Monti politikai terveit fenntartással kommentálta Pierluigi Bersani, a Demokrata Párt (PD) főtitkára is. Bersani kijelentette, sohasem gondolta volna, hogy Monti "beszáll a választási küzdelembe". A PD-főtitkár hozzátette, hogy a Monti nevével fémjelzett lista önmagában nem lesz elegendő, Montinak konkrét programot kell bemutatni, ha meg akarja nyerni a választást.
A szakértő kormányfő a költségvetési törvény parlamenti megszavazása után nyújtja be lemondását az államfőnek. Monti vasárnap sajtótájékoztatót tart, melyen hivatalosan bejelenti politikai színrelépését a centrumerők élén. Ezzel egy időben az államfő feloszlatja a parlamentet. A február 24-25-re tervezett választások időpontját az államfő december végéig erősíti meg.
Monti már meg is kezdte választási kampányát és a lapok szerint Berlusconit utánozza: a volt bankár első programbeszédét a dél-olaszországi Melfi Fiat-gyárában tartotta, ahogyan a vállalkozó Berlusconi is a munkások közé ment korábbi választási kampányaiban. "Még be sem jelentette színrelépését, máris Monti lett a PD és a PdL legnagyobb ellenfele" - vélte a legnagyobb példányszámú lap, a Corriere della Sera.
Furcsa párosnak nevezte a balközép La Repubblica a Monti és Luca Cordero Montezemolo, a Ferrari elnöke alkotta politikai szövetséget. A Jövő Olaszországa nevű mozgalmat vezető Montezemolo Monti első számú támogatója.
"Ezek nem reformerek, hanem katolikus kommunisták" - utalt a Berlusconi család birtokolta Il Giornale arra, hogy a Monti vezette centrumnak a végén úgyis a baloldallal kell paktumra lépnie. Pénteki felmérések szerint a hivatalosan még meg sem alakult Monti nevével fémjelzett lista 15,4 százalékon áll.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.