Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
Nem változtat imázsán az orosz államfő, bármennyire szeretnének a híresztelések szerint a Kreml politikai technológusai bölcs pátriárkát csinálni a sportos politikusból - írta hétfőn az Izvesztyija című orosz napilap.
A hátsérüléséből kigyógyult Vlagyimir Putyin nem szándékozik lemondani az aktív sportolásról - mondta el a hatalomhoz közeli újságnak az elnöki szóvivő. "Lehet, hogy (Putyin) a nyáron búvárkodni fog. Folytatja a küzdelmet a kihalóban lévő állatok megmentéséért. Mit keres itt a pátriárkastílus? Rendelkezik sajáttal, és ez az ő választása" - válaszolta Dmitrij Peszkov az Izvesztyija kérdésére.
Az orosz államfő az idén jégkorongozni is fog, sőt tervben van egy utazása a Déli-sarkvidékre. Putyin még tavaly szeptemberben kapott meghívást Sebastian Pinera chilei államfőtől, hogy látogassa meg az Antarktiszon lévő orosz és chilei kutatóbázisokat - tudta meg a lap.
Az orosz sajtó korábbi hírei szerint a Kreml politikacsinálói úgy döntöttek, hogy miután tavaly Vlagyimir Putyin betöltötte a hatvanadik életévét, és az ősszel megsérült a háta, ideje változtatni a "sportos elnök" képen. Sokan úgy gondolták, hogy az új arculatú elnök a nyugodt, "bölcs pátriárkára" fog hasonlítani. Az orosz ortodox egyház feje, Kirill pátriárka Vlagyimir Putyin hatalmának egyik fő támogatója.
Sztanyiszlav Radkevics, egy oroszországi PR-cég vezérigazgatója szerint az arculatváltást Putyin politikai ellenfelei találták ki. "Az, hogy visszatér az extrém sportokhoz, ez a jó értelemben vett "macsóság". Főként, hogy az országban olyan fontos sportesemények lesznek, mint a téli olimpia Szocsiban és a kazanyi Universiade" - vélekedett a szakember.
Gleb Pavlovszkij politikai szakértő viszont úgy tartja, hogy az orosz államfő csupán azt akarja bizonyítani, hogy minden rendben van az egészségével, és a róla kialakított képet illetően aligha hallgat bárkire is. Az Izvesztyija azt is megírta a múlt héten, hogy Vlagyimir Putyin, aki szívesen motorozik, visszautasította az Éjjeli farkasok nevű orosz motorosklub meghívását a valamikori Sztálingrád, a mai Volgográd felszabadításának 70. évfordulójának február 2-i közös megünneplésére.
Alekszandr Zaldasztanov, az Éjjeli farkasok vezetője a neves évfordulóra a Rammstein német rockegyüttest akarta leszerződtetni egy volgográdi koncertre. A helyi képviselők mindenesetre felháborodtak az elképzelésen, hogy a német rockerek épp a háborús győzelem évfordulóján lépjenek fel városukban.
Sztálingrádban 1942. augusztus 17. és 1943 február 2. között zajlott a világtörténelem legnagyobb szárazföldi csatája. A Vörös Hadseregnek a náci Németország megszállói felett aratott győzelme fordulópontot jelentett a II. világháborús európai hadszíntéren. A 200 napig tartó véres küzdelemben körülbelül 2 millió ember vesztette életét.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.