Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Oroszország ellenzése miatt az ENSZ Biztonsági Tanácsa szerdán nem tűzte napirendjére azt a brit határozattervezetet, amely azt sürgette volna, hogy a testület ítélje el a szíriai kormányt az általa állítólag végrehajtott vegyifegyver-támadás miatt, és hagyja jóvá az ezzel kapcsolatban meghozandó "szükséges intézkedéseket".
A brit kezdeményezés a BT öt állandó tagállama – az Egyesült Államok, Nagy-Britannia, Franciaország, Oroszország és Kína – tanácskozásán az orosz misszió képviselőjének ellenállásán bukott meg, és a továbbiakban nem képezte megbeszélések témáját.
Figyelemre méltó ugyanakkor, hogy a brit kormány szerdán megváltoztatta a Szíriával kapcsolatos korábbi álláspontját, és közölte, hogy a BT-nek a katonai fellépés jóváhagyása előtt meg kell ismernie az ENSZ-ellenőröknek a Damaszkusz környékén augusztus 21-én elkövetett állítólagos gáztámadással kapcsolatos megállapításait. London emellett közölte, hogy a brit parlament, amely csütörtökön vitatja meg a szíriai helyzetet, kétszer fog szavazni a katonai akcióról.
A hivatalos brit álláspontban beállt fordulatot megelőzően Ed Miliband, a Munkáspárt vezetője egyértelmű bizonyítékokat követelt a szíriai kormány bűnösségével kapcsolatban, és egyértelművé tette, hogy pártja két szavazást kíván a törvényhozásban.
A brit nemzetbiztonsági tanács szerdai ülésén egyébként egyhangúlag támogatta, hogy induljon akció Szíria ellen.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.