Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A líbiai kormány bocsánatot kért Oroszországtól pénteken, amiért két nappal ezelőtt ismeretlen fegyveresek megtámadták Moszkva tripoli nagykövetségét.
A líbiai külügyminisztérium közleménye szerint Ali Zidan kormányfő és Mohamed Abdulaziz külügyminiszter meglátogatták a támadás helyszínét, és "bocsánatkérésüket fejezték ki a felelőtlen cselekedetért". A közlemény azt is hozzátette, hogy az észak-afrikai állam hatóságai megerősítik a diplomáciai képviseletek védelmét.
A szerdai támadás során senki sem sérült meg, de Moszkva a diplomaták és családtagjaik hazarendeléséről döntött, miután a líbiai hatóságok állítólag közölték, hogy nem tudták garantálni a nagykövetség személyzetének biztonságát.
Líbiai források szerint a támadás kiváltó oka az volt, hogy egy orosz nőt a líbiai légierő egyik pilótájának meggyilkolásával vádoltak meg a hatóságok. Moszkva líbiai képviseletét már korábban is érte támadás, tavaly februárban Oroszországnak a szíriai polgárháborúban betöltött szerepe miatt rontottak rá az épületre.
A líbiai kormányt gyakran érik bírálatok, amiért két évvel Moammer Kadhafi egykori diktátor megbuktatása után még mindig nem tudott biztonságot teremteni az országban. Az észak-afrikai állam jelentős részei a mai napig a 2011-es forradalom során verbuválódott milíciák irányítása alatt állnak, a biztonsági erők pedig gyakran tehetetlenek a fegyveres erőszakkal szemben.
A külföldi diplomaták elleni eddigi legvéresebb támadást tavaly szeptember 11-én - a 2001-es New York-i terrortámadás évfordulóján - követték el a Bengáziban lévő amerikai konzulátus ellen. A támadás nyomán négy diplomata, köztük az amerikai nagykövet életét vesztette.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.