Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Egy szerb napilap szerint a koszovói választói névjegyzéken szereplők száma 40 ezerrel több, mint a 2011-es népszámláláskor összeírt, teljes lakosság száma.
A Vecernje Novosti című újság csütörtökön azt írta, hogy 2011-ben a hivatalos adatok szerint 1 739 825 lakosa volt Koszovónak, a választói névjegyzékben pedig - tíz nappal a választások előtt - már 1 779 357 név szerepel.
Milovan Drecun, a szerbiai parlament Koszovó-ügyi bizottságának tagja a lapnak elmondta: "ha a fiktív albán szavazatokhoz hozzáadjuk az észak-koszovóiak szavazási bojkottját, akkor az a veszély fenyeget, hogy a szerb közösségekben Pristina saját vezetést állíthat fel".
Nenad Rikalo, a koszovói központi választási bizottság tagja szerint eddig 55 ezer halott személy nevét törölték a jegyzékből, de szerinte még mindig maradtak ilyenek a listán.
Csütörtökön Brüsszelben tárgyal a választásokkal megbízott szerb és a koszovói munkacsoport, a választási listák körüli viták rendezése mellett téma lesz az is, hogy Koszovó néhány hete megtiltotta a szerb vezető politikusoknak, hogy kampány céljából az országba utazzanak. Legutóbb Aleksandar Vucic szerb miniszterelnök-helyettes akart Koszovóba látogatni, a helyi hatóságok viszont azt mondták, csak akkor utazhat, ha nem tart vele Aleksandar Vulin Koszovó-ügyi miniszter. A látogatás így elmaradt.
A vitás kérdések rendezése érdekében a Vecernje Novosti szerint az sem kizárt, hogy a november 3-ra tervezett koszovói választások előtt Brüsszelben újra tárgyalóasztalhoz ül Ivica Dacic szerb és Hashim Thaci koszovói miniszterelnök, valamint Catherine Ashton, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselője.
Szerbia továbbra sem ismeri el egykori déli tartományának 2008-ban egyoldalúan kikiáltott függetlenségét. A Koszovó északi részén élő szerbek túlnyomó többsége pedig eddig minden koszovói választást bojkottált.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.