Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Nincs áthidalhatatlan akadálya annak, hogy Edward Snowdent meghallgassa a Bundestag - vélik a német törvényhozás alsóházának jogászai.
A Bundestag tudományos szolgálatának szakvéleménye szerint több jogi lehetőség is van arra, hogy Németország megadja a tartózkodási engedélyt az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) Oroszországban tartózkodó volt munkatársának, és ne adja át az amerikai hatóságoknak.
Snowdent így akár személyesen is meghallgathatja a német kancellár mobiltelefonja feltételezett amerikai megfigyelésével foglalkozó parlamenti vizsgálóbizottság, amely várhatóan hamarosan megalakul. A személyes jelenlét azonban nem is szükséges, a Bundestag akár egy Oroszországban dolgozó német diplomatát is megbízhat a meghallgatás lebonyolításával - idézte kedden a Die Welt online kiadása a jogi szakvéleményt.
Német parlamenti vizsgálóbizottság akkor hallgathat meg személyesen külföldi, és nem uniós állampolgárságú vagy hontalan személyt, ha az illetőnek van németországi tartózkodási engedélye. Az engedélyt a belügyminisztérium is kiadhatja, ha úgy ítéli meg, hogy a német szövetségi köztársaság "politikai érdekeinek" védelméhez szükséges a meghallgatás – derül ki a szakvéleményből.
Az informatikust az Egyesült Államokban bíróság elé akarják állítani, de Németországnak nem kellene feltétlenül kiadnia az amerikai hatóságoknak. A kiadatás megtagadható, ha az ügyben eljáró tartományi felsőbíróság úgy ítéli meg, hogy a bűncselekmény, amelynek elkövetésével az illetőt a hazájában vádolják, "politikai bűncselekmény vagy politikai jellegű bűncselekmény". A kiadatást továbbá megtagadhatja a bíróság, ha arra a megállapításra jut, hogy "jelentős államérdek" fűződik ehhez – írták a Bundestag jogászai.
A parlamenti vizsgálóbizottság felállítását a négy frakcióból a szociáldemokraták, a Zöldek és a Baloldal képviselőcsoportja támogatja, és a konzervatív CDU/CSU pártszövetség frakciója sem utasítja el egyértelműen. Ennek alapján biztosra vehető a testület megalakulása.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.