Németország, Franciaország és Lengyelország kiáll Ukrajna egysége mellett

Közös nyilatkozatban állt ki Ukrajna területi egységének megtartása mellett pénteken a német, a francia és a lengyel külügyminiszter.

  • MTI MTI
Németország, Franciaország és Lengyelország kiáll Ukrajna egysége mellett

Frank-Walter Steinmeier német, Laurent Fabius francia és Radoslaw Sikorski lengyel külügyminiszter - a "weimari háromszög" országainak diplomáciai vezetői - közleményükben hangsúlyozták, hogy a Krím félszigeten kialakult feszültség "mély aggodalommal" tölti el őket. "Mindent meg kell tenni, hogy csökkenjen a feszültség Ukrajna keleti régióiban és békés tárgyalás kezdődjön valamennyi érintett fél bevonásával" - hangsúlyozta a három külügyminiszter.

"Megerősítjük, hogy támogatjuk Ukrajna szuverenitását és területi integritását. Felszólítjuk valamennyi szereplőt, hogy tartózkodjon minden olyan lépéstől, amely ezt veszélyeztetheti" - áll a közleményben.

A német, a francia és a lengyel külügyminiszter, akik az előző héten együtt tárgyaltak Kijevben a válság békés rendezéséről az időközben leváltott elnökkel, Viktor Janukoviccsal és az akkori ellenzéki erők vezetőivel, állásfoglalásukban rámutattak: az átmeneti kormánynak hatalmas kihívásokkal kell megbirkóznia, és csak a modernizációt szolgáló reformok, köztük a korrupció elleni fellépés révén javíthatnak az ukrán polgárok életfeltételein, ezt a munkát pedig a demokratikus értékekhez igazodva kell elvégezni.

A weimari országok szilárd meggyőződése, hogy valamennyi meghatározó szereplő konszenzusa szükséges a politikai stabilitáshoz és a reformok sikeres végrehajtásához. Rendkívül fontos az ukrán társadalom sokszínűségének megőrzése, a keleti és a déli régiók legitim érdekeinek tisztelete, "beleértve a kisebbségi jogokat, különös tekintettel a nyelvhasználathoz fűződő jogokra" - áll a német, a francia és a lengyel külügyminiszter közös nyilatkozatában.

A "weimari háromszög" Németország, Franciaország és Lengyelország vezetőinek közel két évtizede létező konzultációs fóruma.

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.