Már nem nyomoznak az oroszok a Greenpeace aktivistái ellen

Az amerikai Szövetségi Nyomozó Irodához (FBI) hasonló orosz hatóság szóvivője megerősítette, hogy lezárták - az északi Jeges-tengerbe vezető Pecsora-öbölben, a Prirazlomnaja nevű orosz olajfúró toronynál - tavaly szeptemberben tartott akció résztvevői elleni ügyet.

  • MTI MTI
Már nem nyomoznak az oroszok a Greenpeace aktivistái ellen

Lezárták a Greenpeace nemzetközi környezetvédő szervezet aktivistái ellen indított oroszországi büntetőeljárást - erősítette meg szerdán az orosz Szövetségi Nyomozó Bizottság.

A hírt előbb a Greenpeace közölte az Interfax orosz hírügynökséggel, majd az amerikai Szövetségi Nyomozó Irodához (FBI) hasonló orosz hatóság szóvivője megerősítette, hogy lezárták - az északi Jeges-tengerbe vezető Pecsora-öbölben, a Prirazlomnaja nevű orosz olajfúró toronynál - tavaly szeptemberben tartott akció résztvevői elleni ügyet. 

Az Arctic Sunrise nevű jégtörőn utazó környezetvédők az akkor még csak tervezett, azóta meg is kezdett orosz olajkitermelés ellen tiltakoztak. Az orosz hatóságok erőszakkal megakadályozták, hogy az aktivisták feljussanak a fúrótoronyra, majd őrizetbe vették őket. Előbb kalózkodással, majd garázdasággal vádolták meg az aktivistákat, akiket csak tavaly december végén, elnöki amnesztia keretében engedtek szabadon.

Rejtélyes holttest Sopron közelében: hidegvérrel kidobták a repülőből, hogy megszerezzék vagyont érő briliánsait

Rejtélyes holttest Sopron közelében: hidegvérrel kidobták a repülőből, hogy megszerezzék vagyont érő briliánsait

Megélhetési gondokkal küzdöttek az ügyvédek, orvosok és mérnökök Magyarországon, sokan pedig biciklikölcsönzésből próbáltak meggazdagodni, kevés sikerrel. Száz éve derült fény az első légi rablógyilkosságra Magyarországon, a tízéves szökevény Robinzonokat pedig jugoszláv katona fogta el a határ túloldalán. Az 1925. nyári újsághírekből az is kiderül, hogy vádlottak és elítéltek is személyiséget cseréltek a börtönben.