Németországban gyárthatták az Iszlám Állam terroristáinak ruháit

Lecsapott a német terrorelhárítás egy 31 éves egyetemistára, aki a gyanú szerint 130 ezer euró értékben gyártatott ruhákat egy titkos ruhagyárban az Iszlám Állam terroristáinak.

  • hvg.hu hvg.hu
Németországban gyárthatták az Iszlám Állam terroristáinak ruháit

Egy libanoni férfira és feleségére csaptak le a német terrorelhárítók szombat kora reggel Bonnban – írja a Bild. A lap szerint a razzia során a rendőrök iratokat, mobiltelefont és számítógépet is lefoglaltak.

Az elektrotechnikát hallgató 31 éves férfit azzal gyanúsítják, hogy támogatta az Irakban és Szíriában gyilkoló Iszlám Állam nevű terrorszervezetet. Kassem R. a gyanú szerint egy titkos textilgyárban csináltatott harci ruhákat, ingeket, cipőket több mint 130 ezer euró értékben a terroristáknak. Feleségét is órákra bevitték kihallgatásra.

A Welt am Sonntag című vasárnapi lap azt írta: az iszlám radikális irányzatát, a szalafizmust követők Németországban már mintegy 1,4 millió Koránt osztottak szét elsősorban fiatal muzulmánok között.

Mindehhez még hozzáadhatók azok a Korán-példányok, amelyek online megrendelés alapján érkeznek a címzettekhez, ezek pontos száma az újság szerint nem ismert. Az iszlám vallás szent könyvének terjesztése – mint azt az alkotmányvédelmi hivatal értékelte – az egyik legfontosabb eszköze a fiatal németországi muzulmánok radikalizálásának.

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?