Molesztáló rendőrök mérgezték tovább Szaúd-Arábia és Irán viszonyát

Szaúdi-Arábiában eljárást indítottak két rendőr ellen, akik a gyanú szerint molesztáltak két, zarándoklatról hazatérő iráni tizenévest. Az ügy heves tiltakozást váltott ki Iránban, és válaszul leállították a sivatagi királyságban teljesíthető, úgynevezett umra zarándoklatokat.

  • MTI MTI
Molesztáló rendőrök mérgezték tovább Szaúd-Arábia és Irán viszonyát

Az SPA szaúdi hírügynökség kedden a belügyi szóvivőre hivatkozva arról tájékoztatott, hogy április 8-án eljárás indult az ügyben érintett két rendőr ellen, és erről értesítették az iráni nagykövetet is. A szóvivő az SPA szerint hangsúlyozta, hogy az érvényes szaúdi jogszabályok szerint "súlyos büntetésre" számíthatnak az elkövetők.

Az iráni kulturális minisztérium hétfőn jelentette be, hogy felfüggeszti a szaúdi zarándoklatokat, és addig nem indítja újra azokat, amíg Rijád nem foglalkozik komolyan az iráni zarándokok sérelmére elkövetett hatósági visszaéléssel. A tárca szóvivője szerint a történtek miatt halálbüntetést kellene kiszabni. 

Az eset nagy port kavart Iránban, szombaton a fővárosban százak tiltakoztak a szaúdi nagykövetség előtt.

A két ország viszonya egyébként is rendkívül feszült azóta, hogy Szaúd-Arábia március 26-án hadműveletet indított Jemenben a nemzetközileg elismert elnök, Abed Rabbó Manszúr Hádi ellen harcoló és Irán támogatását élvező síita húszi lázadók visszaszorítására.

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?