A Facérok vagy az Ütközések című filmekből is ismert színész elmondta: azután szánta el magát személyes látogatásra, hogy egy rohingja aktivista egy hónapja Washingtonban járt egy menekültekkel foglalkozó nemzetközi adománygyűjtő rendezvényen.
Mivel Japánba kellett utaznia új tévésorozata, a Wayward Pines promóciója miatt, megragadta az alkalmat, hogy saját szemével győződjön meg a rohingják helyzetéről.
Dillon hangsúlyozta, hogy úgy érzi, ha hírneve segítségével bármivel hozzájárulhat a rohingják helyzetének javításához, szívesen vállalja bármikor ezt a feladatot.

"Voltam már néhány helyen, ahol úgy tűnt, nagyobb a veszélye a közelgő erőszaknak. De itt valami más folyik. Inkább úgy fest, az embereket hagyják elsorvadni és meghalni" – fogalmazott a sztár.

A körülbelül 1,1 millió lélekszámú, muzulmán vallású rohingja kisebbség többsége főként a nyugat-mianmari Arakán államban él. A Mianmarban 1982-ben elfogadott állampolgársági törvény azonban nem ismeri el őket etnikai csoportként, és gyakorlatilag megfosztja őket az állampolgárságtól.
A többségében buddhista vallású délkelet-ázsiai országban a muzulmán kisebbség tagjai naponta szembesülnek diszkriminációval: nincs tartózkodási engedélyük, nem gyakorolhatják szabadon vallásukat, sőt mozgásukban is korlátozzák őket.