Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Theresa May szerint fegyverekben használatos idegméreggel követték el a délnyugat-angliai Salisbury városában múlt héten történt gyilkossági kísérletet Szergej Szkripal, a brit külső hírszerzés (MI6) volt orosz ügynöke, az orosz katonai hírszerzés egykori ezredese és lánya, Julija ellen.
A brit kormányfő hétfőn kora este tájékoztatta a londoni alsóház képviselőit a vizsgálat eddigi eredményeiről, és a brit kormány nemzetbiztonsági bizottságának hétfői üléséről. Mint mondta, a brit védelmi minisztérium Porton Downban működő vegyi és biológiai kutatóintézetének szakértői megállapították, hogy a felhasznált méreg a "Novicsok" nevű hatóanyagcsoportba tartozik.
Tekintettel az idegméreg mibenlétére, valamint arra, hogy Oroszország már korábban is végrehajtott "államilag támogatott" merényleteket, a brit kormány "nagyon valószínűnek" tartja, hogy a Szkripalék elleni támadás mögött is Oroszország áll – mondta a brit miniszterelnök.
May azt is elmondta, hogy az üggyel kapcsolatban bekérették az orosz nagykövetet, és magyarázatot kértek tőle. Azt akarták megtudni, hogy a támadás "direkt akció, amelyet az orosz állam követett el", vagy annak a következménye, hogy Oroszország "elvesztette a felügyeletet" az idegmérgei fölött.
Londoni közlések szerint azt várják a nagykövettől, hogy nyilatkozzon: a merénylet szándékos akció volt, vagy pedig Oroszország elvesztette az ellenőrzést az általa gyártott idegméreg-készletek fölött. „Ha nem kapunk hihető választ, úgy vesszük, hogy Oroszország törvénytelenül használt erőszakot az Egyesült Királyság ellen” – mondta May. Hozzátette: ha nincs elfogadható válasz, akkor szerdán ismét megjelenik a parlamentben, hogy megvitassák a lehetséges brit ellenlépéseket.
Meg nem erősített értesülések szerint a London egyebek mellett fontolóra vette a moszkvai hatalomhoz közel álló orosz állampolgárok nagy-britanniai vízumának visszavonását.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.