szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Többek között háromezer léggömb segít célba juttatni az üzeneteket.

Észak-Korea ismét röplapokat készül Dél-Korea területére juttatni, közölte a phenjani rezsim szócsövének tartott KCNA hírügynökség hétfőn.

A KCNA szerint a fővárosi kiadók és nyomdák 12 millió kiadványt készítettek el, tükrözve a társadalom minden rétegéhez tartozó emberek haragját és gyűlöletét. A röplapokat különféle eszközökkel, köztük mintegy háromezer léggömbbel szórják szét, amelyek képesek mélyen berepülni Dél-Korea területére.

"Közeleg a megtorló büntetés ideje" - írta a hírügynökség, de nem közölte ennek dátumát.

Szakértők szerint csak napok kérdése a röplapszórás megkezdése, és nincs kizárva, hogy az 1950-53-as koreai háború kitörésének csütörtöki évfordulójához fogják azt időzíteni.

Észak-Korea az elmúlt hetekben heves kirohanásokat intézett déli szomszédja ellen, a múlt héten pedig bezárta, majd felrobbantotta a Dél-Koreával közös keszongi összekötő iroda épületét, és katonákat vezényelt korábban kiürített őrhelyekre a két Koreát elválasztó demilitarizált övezetbe. Phenjan ezzel válaszolt arra, hogy Szöul nem vetett véget az észak-koreai menekültekből és dél-koreai aktivistákból szerveződő csoportok kampányának, a kommunista rezsimet bíráló röplapok terjesztésének az országban. A röpcédulákat apró hőlégballonok segítségével szórták szét Észak-Korea felett a déli határ közelében.

 

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Világ

Phenjan: Washington keservesen megfizet, ha bírálni merészel

Az Egyesült Államok keservesen megfizet, ha bírálni merészeli az észak-koreai kormányzatot az emberi jogok helyzete miatt - közölte a KCNA észak-koreai hírügynökség a phenjani külügyminisztérium szóvivőjére hivatkozva szombaton.

HVG HVG Hetilap

Phenjan figyel

Nincs katonai csapás járulékos veszteség nélkül. Szulejmáni tábornok likvidálása komoly hatással lehet Irakon és Iránon kívül a George W. Bush által egykor megjelölt gonosz tengelyének harmadik tagjára, Észak-Koreára. Kim Dzsong Un aligha olvashat ki mást a rakétatámadásból, mint hogy saját külső és belső biztonságának egyetlen garanciája a hazája által épített atomfegyver. Nemcsak az agressziótól védi, de egy esetleges belső lázadás esetén is távol tartja a bevatkozáson gondolkodó hatalmakat. Pedig Donald Trump amerikai elnök az észak-koreai fenyegetést személyes varázsával igyekszik rendezni: többször találkozott a phenjani diktátorral, még a határon átlépve röpke látogatást is tett a kommunista diktatúrában. Tavaly február óta azonban a tárgyalások akadoznak a két ország között. Az amerikai követelések az eltérő taktika ellenére ugyanazok, mint Irán esetében: teljes nukleáris leszerelést várnak el minden további engedmény előfeltételeként. Erre eddig sem volt hajlandó a Kim-rezsim, a bagdadi likvidálás pedig végleg beteheti a kaput a további közeledés előtt – értékel az AP amerikai hírügynökség. Phenjan számára a tanulság ugyanis az: Amerika nem tartja tiszteletben a maga által kötött atomalkukat, és akinek nincs nukleáris fegyvere, azzal szemben katonai erővel lép fel. Az észak-koreai verbális kardrázást a közeljövőben újabb fegyvertesztek és rakétakilövések követhetik.