Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A rasszizmussal, szexizmussal és más hasonló gyűlöletbűncselekményekkel azonos besorolású lett Franciaországban, ha valaki azért szenved hátrányt, mert nem az irodalmi, párizsi francia nyelvet beszéli.
Gyűlöletbűncselekménnyé nyilvánította a francia Nemzetgyűlés a tájszóláson gúnyolódást. A javaslat támogatói szerint a tájnyelvet beszélőket gyakran éri diszkrimináció, a tévések közül például általában csak az időjárás-jelentés vagy az ország délnyugati, tájszólásos helyein népszerű rögbimeccsek közvetítése jut számukra.
Erős tájszólással beszél Jean Castex miniszterelnök is, de sok idő kellett, amíg más politikusok komolyan kezdték őt venni – mondta a BBC-nek a javaslat egyik támogaja, Christophe Euzet. Arra is emlékeztettek: az elmúlt időszak egyik emlékezetes botrányát a radikális baloldali Jean-Luc Mélenchon okozta, amikor egy újságírót kigúnyolt és visszakérdezett: „Fel tud tenni valaki egy kérdést rendes franciául?”
A francia nyelv irodalmi változata a Párizsban használt, sokáig a politikában és a médiában is csak ezzel lehetett karriert csinálni. Pedig az ország közel 70 millió lakosából 30 millióan nem ezt beszélik.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.