szerző:
MTI / hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Rudolf Anschober az orvosaival egyeztetve hozta meg a nehéz döntést.

Az országnak olyan egészségügyi miniszterre van szüksége, aki fitt és ereje teljében tudja ezt a nem mindennapi munkát végezni, és az nem én vagyok

– ezekkel a szavakkal mondott le kedden Rudolf Anschober, Ausztria zöldpárti egészségügyi minisztere. A hatvanéves tárcavezető megromlott egészségi állapotára hivatkozott. Egy hónappal ezelőtt már kezelték keringési zavarokkal kórházban, akkor úgy tűnt, felgyógyult. Múlt héten újra kórházba került, összeomlott a vérkeringése.

Anschober elmondása szerint az orvosaival konzultálva döntött úgy, hogy lemond. A koronavírus-világjárvány „nem tart szünetet, ahogy én sem tartottam az elmúlt 14 hónapban” – magyarázta lemondását a miniszter. Hozzátette, hogy túlterhelt és kimerült:

A szervezetem másodszori figyelmeztető jelzését már muszáj volt komolyan vennem.

Hogy a miniszter számára milyen nehéz lehetett meghozni a döntést, onnan is látszik, hogy bejelentése közben, amikor köszönetet mondott azoknak, akik segítették munkájában, egy ponton a hangja is elcsuklott. Ez a krone tv közvetítésének utolsó perceiben hallható.

Sebastian Kurz kancellár a sajtóhoz eljuttatott közleményében kiemelte Rudolf Anschober felelősségteljes munkáját, megköszönte elkötelezettségét, és gyors gyógyulást kívánt. Alexander Van der Bellen köztársasági elnök a Twitteren köszönte meg a tárcavezető fáradhatatlan munkáját, egészséget és minden jót kívánt jövőbeni tervei megvalósításához.

Werner Kogler alkancellár még kedd délután bemutatta a sajtó képviselőinek az egészségügyi tárca leendő miniszterét, Wolfgang Mückstein gyakorló háziorvost, akit a köztársasági elnök hétfőn iktat majd hivatalába.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Windisch Judit - Dezső András Itthon

Mennyire egyedülálló a magyar modell, amely rekordszámok mellett döntött az iskolák nyitásáról?

Az európai példák azt mutatják, hogy az iskolákat csak azután kezdték el vagy kezdik el kinyitni, hogy javulnak a járványügyi adatok. Kivétel ez alól Ausztria, ahol viszont egy intenzív teszteléssel kompenzálnak, és nem is állnak rosszul. Noha itthon a környékbeli országokhoz képest magas a fertőzöttségi és halálozási adat, az is igaz, hogy szinte sehol sem álltak olyan jól oltásban, mint Magyarországon, ahol azonban a jól haladó oltások ellenére még messze a nyájimmunitás.