Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az önsértés, a szexuális zaklatás és a terrorizmus mellett a törvényhozás megvédené a fiatalokat az illegális bevándorlóktól is.
Egy olyan törvényjavaslatot terjesztettek be a toryk a brit törvényhozás elé, aminek egy részlete szerint a közösségi média oldalaknak azonnal le kellene tiltaniuk minden olyan tartalmat, ami pozitív színben tünteti fel a Nagy-Britanniába érkező illegális bevándorlókat – írja a Guardian.
A friss törvényjavaslat alapvetően az online gyermekvédelemről szól és arra kötelezi a techóriásokat, hogy a fiatalkorú felhasználókat minden lehetséges eszközzel védjék az önsértést, étkezési zavarokat, terrorizmust vagy szexuális zaklatást mutató videóktól, képektől, bejegyzésektől. Ezen úgymond illegális tartalmak közé veszi fel a javaslat a La Manche csatornán átkelő embereket pozitívan feltüntető tartalmakat. Michelle Donelan kulturális államtitkár erről a kitételről azt mondta, ezek a tartalmak akár a bevándorlással kapcsolatos bűncselekményekre is felbujthatják a felhasználókat.
Ha elfogadják a törvényt, akkor azokra a techcégekre, amik megszegik azt, 18 millió fontos vagy a globális forgalmuk tíz százalékát elérő pénzbüntetés is várhat. A cégek vezetőit ilyen esetben büntetőeljárásnak is alávethetik, aminek végén akár két év börtön is várhat rájuk.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.