Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Legendás második világháborús elődök hibáiból okulva lett mára a világ egyik legjobb páncélosa az Ukrajna által kért Leopard 2. De miért nagymacskákról nevezték el a német tankokat, és mennyi az igazság a Tigrisek legendájából?
Lejárt már a tankok ideje? Az utóbbi évtizedekben sokan vélték így, különösen amióta viszonylag olcsó drónokkal is súlyos csapásokat lehet mérni az ellenségre. Sőt a mostani ukrajnai háborúban a főleg eleinte ügyetlenkedő orosz harckocsiegységek hatalmas veszteségeiből is arra lehetett következtetni, hogy ez a harci eszköz már a múlté.
Az elmúlt hónapok harctéri fordulatai nyomán azonban szakértők nem győzik hangsúlyozni, hogy megfelelő támogatással (gyalogság, tüzérség, légierő) a tankok a 21. században is kulcsfontosságú szereplői a szárazföldi csatáknak.
Ezért lett akkora probléma abból, hogy kap-e Ukrajna – és ha igen, mikor és mennyi – Leopard 2-es harckocsit. Most úgy tűnik, a kérdés eldőlt, Németország hajlandó szállítani (az USA hasonlóan dönthet az Abrams tankokról).
Bár a német fejlesztésű Leopardot 1979-ben állították hadrendbe, kategóriájában ma is a világ egyik legjobbjának tartják, ezért vélik sokan úgy, hogy áttörést hozhat Ukrajnában.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.