szerző:
Medvegy Gábor
Tetszett a cikk?

Keith Kellogg már nyáron előállt egy tervvel, ami mielőbb tárgyalásra ösztönözné a feleket.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Az ukrán–orosz háborúval foglalkozó különmegbízottat nevez ki Donald Trump, aki szerdán saját közösségi platformján, a Truth Socialön jelentette be, hogy Keith Kellogg nyugalmazott altábornagyot választotta ki a tisztségre.

A Reuters azt írja, hogy Kelloggnak, aki Trump előző elnöksége alatt a Fehér Ház Biztonsági Tanácsának kabinetfőnöke és Mike Pence akkori alelnök nemzetbiztonsági tanácsadója volt, központi szerepe lesz a konfliktus megoldására irányuló erőfeszítésekben.

Már júniusban beszámoltunk arról, hogy Trump nemzetbiztonsági tanácsadójaként Kellogg és Fred Fleitz kidolgoztak egy tervet az ukrajnai helyzet rendezésére, ami szerint Kijev csak akkor kapna fegyveres segítséget az Egyesült Államoktól, ha hajlandó tárgyalni a békéről, ám ha Oroszország nem hajlandó erre, akkor az Egyesült Államok még több fegyvert szállítana Ukrajnába. A tervvel kapcsolatban Kellogg azt mondta, Moszkvára azzal is lehetne hatni, ha Ukrajna esetleges NATO-csatlakozását hosszabb időre elhalasztanák.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!