Sokat jelent, de az agresszor kiszorításához nem elég, hogy Ukrajna nyugati rakétákkal is lőheti Oroszországot
 

Sokat jelent, de az agresszor kiszorításához nem elég, hogy Ukrajna nyugati rakétákkal is lőheti Oroszországot

Több hónapig tartó tanakodás után Joe Biden amerikai elnök engedélyt adott arra, hogy Ukrajna Oroszország területén lévő célpontokat is támadhasson a nagy – 250-300 kilométer – hatótávolságú amerikai rakétákkal. A döntés jelentős változást hozhat a frontokon, ám önmagában nem változtatja meg gyökeresen az ezer napja tartó háború menetét. Már csak azért sem, mert a Moszkva szerint eszkalációt hozó engedélyt az új elnök, Donald Trump visszavonhatja.








Nemzetközi lapszemle: Donald Trump alatt az Egyesült Államok egoista birodalom lesz
 

Nemzetközi lapszemle: Donald Trump alatt az Egyesült Államok egoista birodalom lesz

Joe Biden engedélyezte Kijevnek, hogy az oroszországi katonai célpontokra irányítsa az USA-tól kapott nagy hatótávolságú rakétákat, erről ír a Wall Street Journal és a Die Zeit. Michael Ignatieff volt CEU-rektor sajnálatosnak tartja, hogy a nyugati közvéleményt egyre kevésbé foglalkoztatja az ukrajnai háború. Európának sok pénzt kell áldoznia, ha bármilyen szerepet akar játszani az amerikai választás után még inkább átrendeződő világban, írja egy eszmetörténész a Spiegelben. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.

hvg360 hvg360

Elon Musk az ukrán elnökön gúnyolódott
 

Elon Musk az ukrán elnökön gúnyolódott

Trump közeli szövetségese és reménybeli tárcavezetője szerint Zelenszkij humorérzékét dicséri az a kijelentése, hogy Ukrajna egy független ország, amit nem lehet hallgatásra kényszeríteni.

hvg.hu hvg.hu