Kamala Harris az Antikrisztus, Puerto Rico egy szemétsziget – elszabadultak az indulatok Trump New York-i kampánygyűlésén
A demokraták a Madison Square Gardenben tartott kampányrendezvényt az 1939-ben ugyanott tartott náci gyűléshez hasonlították.
A demokraták a Madison Square Gardenben tartott kampányrendezvényt az 1939-ben ugyanott tartott náci gyűléshez hasonlították.
Yuval Noah Harrari a Financial Timesban arról ír, hogy jelenleg nem a Nagy Robotlázadástól kell tartani, hanem a digitális bürokratáktól.
Az EBESZ választási megfigyelői szerint ugyanakkor a választás folyamán történt jogsértések befolyásolhatták a végeredményt.
Az Egyesült Államokban a választóknak, ha ezt időben jelzik, lehetőségük van napokkal korábban leadni a szavazatukat az általuk favorizált jelöltekre.
Az ellenzéki pártok az előzetes eredmények szerint a mandátumok több mint felét szerezték meg az alsóházban.
Az exit poll szerint a GERB-SZDSZ párt szövetség szerezte a legtöbb szavazatot az előrehozott voksoláson.
Az uniós főképviselő szerint már embertelen méreteket ölt a humanitárius válság.
Mike Amesbury-t felfüggesztette a Munkáspárt, miután a térfigyelő kamera felvételein látszik, hogy megüt egy férfit, aki a földre esik, de a politikus még ezután is többször megüti őt.
Szalome Zorubasvili szerint egy orosz különleges művelet áldozatai lettek, és a kormánypárt elcsalta a parlamenti választást. Hétfő estére tüntetést hirdetett, éppen akkorra, amikor Orbán Viktor miniszterelnök az országba érkezik.
Az Európai Tanács elnöke jelentette be, hogy a találkozón téma lesz a grúz választás és a tbiliszi kormány kapcsolatai az Európai Unióval.
Hamar elfelejtette saját múltját Elon Musk, a világ leggazdagabb üzletembere. A Tesla, az X-re átkeresztelt Twitter és SpaceX vállalatok révén ismertté vált dél-afrikai származású Muskról a The Washington Post kiderítette, sok millió társához hasonlóan ő is illegális munkavállalóként jelent meg az USA-ban. Musk egyelőre nem hajlandó megszólalni az ügyben.
Franciaországban a #metoo kudarcot vallott, sokáig ez volt a meggyőződés: a mégoly fajsúlyos esetek sem hoztak társadalmi konszenzust a nők elleni zaklatással és erőszakkal szemben, alig jutott bírósági szakaszba néhány eset. Nagyon úgy tűnt: ez a mozgalom a társadalmi szabadság, egyenlőség és testvériség országában nem gyökerezik meg. Aztán jött Gisèle Pélicot, és minden megváltozott.
Orbán Viktor jelzésértékű látogatása az osztrák parlament új, szélsőjobboldal elnökénél. Benjamin Netanjahu önjáróvá vált, Amerikának tennie kellene valamit ez ellen. Az Irán elleni izraeli megtorlás lehetséges következményei. Az amerikai elnöknek lépnie kellene Ukrajna ügyében. Shakespeare-t idéző a lengyel belpolitikai gondok. Témák a világsajtóból.
Mintegy negyven ember sebesült meg a Tel-Aviv közelében lévő Glilot városában, ahol egy teherautó valószínűleg szándékosan behajtott egy buszállomáson várakozó emberek közé.
Először nyilatkozott nyilvánosan az országát ért izraeli légicsapások óta Irán legfőbb vezetője, Ali Khamenei ajatollah. Közölte: Izrael hétvégi, Irán elleni támadását „nem szabad sem eltúlozni, sem lekicsinyelni”. Ugyanakkor nem szólított fel megtorlásra.
Jahja Szinvar halála mérföldkő a gázai konfliktusban, de Izrael tovább folytatja ellenségei meggyengítését. A múlt tanulsága szerint viszont a Hamász túlélheti a vereséget.
Az orosz légierő vasárnapra virradóra ismét drónokkal támadta Ukrajnát, a legtöbb pilóta nélküli eszközt Odessza és Kijev felé indították. Közben tovább nőtt a Dnyipro város elleni orosz támadás polgárai áldozatainak a száma.
Jean-Baptiste Chastand-t, a vezető francia lap közép-európai tudósítóját a korrupcióellenes harcáról ismert Hadházy Ákos parlamenti képviselő vezette körül Felcsúton és a hatvanpusztai Orbán-birtok környékén.
A litvániai szocialisták a parlamenti választás második fordulójában győzelemre válthatják az első körben szerzett vezetésüket, Japánban a polgárok minden bizonnyal leváltják a kormányzó Liberális Demokrata Pártot, Bulgáriában pedig már a három éven belüli hetedik választást rendezik, hogy végül ne sikerüljön kormányzóképes kabinetet alakítani.
A hivatalos, még továbbra sem teljes adatok szerint a kormányzó grúz Álom nevű párt nyerte meg a kaukázusi köztársaságban szombaton rendezett parlamenti választást. Az exit pollokra hivatkozva az ellenzék is győztesnek tekinti magát, több helyi civilszervezet szerint tömeges csalás történt.