Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Az osztrák tulajdonú Swietelsky Vasúttechnikai Kft.-vel kötöttek szerződést a felcsúti kisvasút megépítésére – írta a Hír24, amely szerint közbeszerzési eljárás nem volt.
A Swietelsky Vasúttechnika Kft. építheti a felcsúti kisvasutat – közölte a Hír24. A Miniszterelnökség tájékoztatása szerint a Felcsúti Utánpótlás Nevelésért Alapítvány és a cég július 10-én írta alá a szerződést.
A céget nem nyílt eljárás keretében választották ki, sőt közbeszerzési eljárás sem volt – tette hozzá a beszámoló. A magyarázat erre az, hogy a projekt bruttó összköltsége 857 millió forint, az EU pedig ehhez 600 millió forintot ad, az EU-s támogatás tehát nem éri el a projekt teljes költségének a 75 százalékát, így nem is kell közbeszerzési eljárást kiírni.
A Miniszterelnökség szerint a kedvezményezett – azaz a Mészáros Lőrinc felcsúti polgármester vezette alapítvány – a közbeszerzési törvény előírásai alapján a projekt támogatási intenzitása miatt mentesült a közbeszerzési eljárás lefolytatása alól, hasonlóan más pályázókhoz, akik projektjének értékéhez képest 75 százalékánál alacsonyabb a támogatás értéke.
A Miniszterelnökség szerint Felcsúton a munkaterület átadása július 20-án már megtörtént, jelenleg az alépítményi munkálatok zajlanak, a tervek szerint a kisvasút október 31-re készül el.
A kormány 2013-ban döntött úgy, hogy egy határozattal kiemelt beruházássá nyilvánítja a kisvasutat, egyben elkülönít rá 600 millió forint, részben uniós fejlesztési forrást. A pályázaton egyetlen indulóként a Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémiát is működtető, Mészáros Lőrinc vezette Felcsúti Utánpótlás Neveléséért Alapítvány futott be, ő szerződött tehát tovább a kivitelezésre.
Korábban a Figyelő azt írta, Brüsszelben vizsgálják a felcsúti kisvasút projektjét, de a Miniszterelnökség fejlesztéspolitikai kommunikációért felelős helyettes államtitkársága később közölte, nincs folyamatban ellenőrzési vizsgálat, ráadásul szerintük a tervezett beruházás nem öncélú turisztikai fejlesztés, hanem a régió meglevő turisztikai adottságaival összhangban, azokra épülő projekt.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Az ukrán drónkülönítmény jelenleg még elképesztő hatékonysággal okoz kárt az oroszoknak, de hamarosan visszatérhetünk a 2022 előtti világba, ahol még egy filléres eszközzel nem lehetett kiütni egy milliárdos harckocsit. Hogyan néz majd ki a jövő légvédelme, amely jobban védekezik a drónok ellen?
Hollandok tömegei vesztették el napok alatt életük minden megtakarítását 1637-ben. Az egészben annyi a szépséghiba, hogy talán meg sem történt. Vagy legalábbis nem úgy, mint ahogy évszázadokon át hitték.