A Magyar Nemzet kormányközeli céget is betámadott azért, mert Majkát szponzorálja
A propagandalap összeállításában számonkérték a One-t is.
HVG
„Nem hatotta meg Majka szponzorait a Campus Fesztiválon történt botrány: a Hell, az OTP és a One Magyarország hallgatásba burkolózott az ügyben” – ezzel a felütéssel közölt cikket kedd este a kormányközeli Magyar Nemzet. Mint írják, mindhárom vállalatot megkeresték még kedd délelőtt azzal kapcsolatban, hogy „mi a véleményük arról, hogy szponzorált énekesük Orbán Viktor miniszterelnök fejbe lövésével viccelődött”, választ azonban egyik vállalattól sem kaptak.
Ahogy arról mi is írtunk, Majka valóban ezt a geget játszotta el a Campus Fesztiválon: rendszerkritikus dala végén Bindzsisztán miniszterelnökét a színpadon tényleg lelőtték. Az esetből a kormányzati kommunikáció megpróbált botrányt generálni, a teljes propagandasajtó rázúdult Majkára, aki erre úgy reagált: „Gyertek csak bátran! Ide lőjetek!”.
Majka, Azariah, Krúbi és a többi popzenész is abból él, hogy érzi a közhangulatot. Földes András bemutatja az ország legvidámabb közvélemény-kutatóinak méréseit.
A Magyar Nemzet friss cikke jelzi: a rapper elleni kormányzati kommunikációs hadjáratnak nincs vége. A cikkben sorra veszik Majka bevételi forrásait, külön ki is emelik, hogy az előadó a One Magyarország nagykövete, az eseményein is fel-feltűnik.
Az, hogy a kormánylap felkérdezte az előadó szponzorait, minimum furcsa, hiszen a One tulaja valójában a 4iG, amelynek vezetője, Jászai Gellért olyannyira közel áll a NER-hez, hogy Orbán Sáráékkal volt nyaralni. Arról pedig, hogy a Hell milyen támogatásokban részesült, itt írtunk bővebben legutóbb.
Frissítés: Cikkünk megjelenése után az OTP lapunknak a következő levelet küldte: “A ma megjelent cikkük kapcsán szeretnénk jelezni – ahogyan a hivatkozott Magyar Nemzet szerkesztőségét is tájékoztattuk –, hogy nem kaptunk megkeresést tőlük a témában. Egyben tájékoztatjuk Önöket, hogy az OTP Bank nem tekinthető Majka szponzorának, éppen ezért a bank nem kommentálja a koncerten történteket.”
„Olyannyira rímelnek egymással az ifjúkori élményeim és a mai benyomásaim, hogy azt éreztem, ha 1971–1972-ről írok, akkor az olvasó talán ráismer, hogy ugyanez történik most, csak jóval nagyiparibb módszerekkel vernek át minket” – mondja a 77 éves, tíz éve még sikeres filmrendező, aki azóta pályát módosított. A Hamisítók című hatodik regénye az 1970-es évek kommunikációs trükkjeit és ügynökügyeit eleveníti fel.