Változások az adózás rendjében – mire kell figyelniük a cégvezetőknek?
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Az elhízással küszködő polgárok országuk egészségügyi rendszerét is agyonnyomhatják.
A londoni Guardian összeállítása, mely a túlsúly világnapja alkalmából készült, a brit közegészségügyi rendszer főnökét idézi, aki szerint az NHS összeomolhat 2025-re, mert olyan sok túlsúlyos brit polgár okoz majd gondot neki. Ha nem változik semmi, akkor 19-ről 31 milliárd dollárra emelkednek majd a brit egészségügy kiadásai a lakosság túlsúlyproblémái miatt.
Nemzetközi jelenségről van szó: a trendet ezúttal is az Egyesült Államok diktálja. Ott 2025-ben már 555 milliárd dollárt kell a túlsúlyos polgártársak egészségére költeni a jelenlegi 325 milliárd helyett. Persze ebben benne van az is, hogy Amerikában méregdrága az egészségügyi ellátás, márpedig a túlsúly szinte minden szempontból veszélyes: rákos megbetegedések, szív és keringési rendszer panaszai, cukorbetegség. És még valami, amire Johanna Ralston, a World Obesity Federation (az elhízással foglalkozó világszervezet) főnökasszonya hívja fel a figyelmet: a népesség egyre öregszik és az öreg csontok és ízületek nem bírják a nagy súlyt. Ezért a csípőprotézis műtétek száma csillagászati magasságokba emelkedhet.
Miután a világ népességének mintegy egyharmada túlsúlyos, ezért évente 1200 milliárd dollár terheli majd az egészségügyi költségvetést Földünkön. Ha ezt lebontjuk országokra, akkor kiderül, hogy ezzel a problémával csak nagyon nehezen birkóznak meg ott, ahol az egészségügyi rendszer épphogy a minimális ellátást nyújtja. De a közepesen fejlett országokban sem készült fel az egészségügy erre a problémára- hangsúlyozza a World Obesity Federation vezérigazgatója. A gazdag országokban pedig a szegények ellátása lesz a gond: mi legyen a túlsúlyos polgártársakkal, akik nem engedhetik meg maguknak a magánklinikát?
Mégis mi lenne a megoldás?- kérdi a londoni Guardian. Johanna Ralston vezérigazgató szerint remek ötlet, hogy egyre több országokban adóztatják a cukros italokat, hizlaló ételeket, mert ez pénzt hoz az államkasszának. Ebből aztán lehet fejleszteni az egészségügyet, hogy az megbirkózhasson a problémával. A világon 2,7 milliárd olyan ember lesz 2025-ben, akinek állapota aggodalomra ad okot. El kellene mindenütt ismerni, hogy a túlsúly betegség- hangsúlyozza a World Obesity Federation főnökasszonya, aki abból az alkalomból nyilatkozott a londoni Guardian-nek, hogy szerdán lesz a túlsúly világnapja.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Az űrgazdaság egyre szélesebb lehetőségeket kínál már a kisebb cégek számára is. Pályázati források is rendszeresen elérhetők a vállalkozások számára.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Hangulatjavító intézkedések özönét zúdítja a kormány a választókra a Pride után, de még a támogatott lakáshitel is arról szól, hogy az állam kivonul a család- és szociálpolitikából, és a felelősséget az egyénre tolja. Hogyan járhatnak jól a magas jövedelműek az új kedvezményes hitellel? Miért maradnak ki a közszféra dolgozói ebből az osztogatásból is? Mi történne, ha nálunk is lengyel mintára emelnék a nyugdíjakat? Három szakértőt kérdeztünk.
Talán mindenki halott már Bugyiról és Taktaharkányról, ám ezeken kívül is rengeteg érdekes nevű település található Magyarországon. Játsszon velünk!
Megdöbbentő részletek derülnek ki a kép történetét felkutató tanulmányából.
Június utolsó hétvégéjén Szerbiában és Magyarországon is új erőre kapott a tiltakozás a rendszer ellen, Budapesten a Pride, Belgrádban a Vitus-napi tüntetések vitték az utcára a megfáradni látszó ellenzékieket.