Nyerj választást a YouTube-on
Lehet, hogy nemsokára kiszorulnak a You Tube-ról a tévéműsorok, a pornó-előzetesek és a kandikamerás jelenetek. Hamarosan mindent elárasztanak a politikusok kampányfilmjei.
John Edwards, az első fecske a YouTube-on © AP |
Lehet, hogy nemsokára kiszorulnak a You Tube-ról a tévéműsorok, a pornó-előzetesek és a kandikamerás jelenetek. Hamarosan mindent elárasztanak a politikusok kampányfilmjei.
John Edwards, az első fecske a YouTube-on © AP |
A brit Vodafone mobilszolgáltató előfizetői a jövőben a YouTube videómegosztó tartalmait is elérhetik – egyenlőre ugyan csak Angliában.
A Google a jövőben szűri a szerzői jogvédelem alá eső YouTube videókat, válaszként az internetes videó megosztó oldal ellen legtöbbet felhozott érvre - a szerzői jogok lábbal tiprására.
Reklámbevételeiből fogja támogatni a feltöltött videoklipek készítőit a YouTube, hogy ösztönözze a felhasználók kreativitását - jelentette be a videomegosztó portál egyik alapítója, Chad Hurley a Financial Times londoni gazdasági napilap hétfői tudósítása szerint.
Miután a szenátus és a képviselőház meghunyászkodott, a bíróságokkal folytat háborút az elnöki hatalom kiterjesztéséért Donald Trump. Ennyire eltökélt az elnök, hogy minden jogi eljárás nélküli kitoloncolhassák a bűnözőknek minősített illegális bevándorlókat, nem is eredménytelenül: zuhant az USA határain próbálkozók száma. Csakhogy a háttérben a Project 2025 szellemisége rémlik fel.
Az elsőfilmes Drew Hancock szórakoztató víziója közel jár a Westworld vagy az Ex Machina világához.
Vasárnap tartják a lengyel elnökválasztás első fordulóját. Ha továbbra is olyan államfő lesz, aki szemben áll az alkotmányos kormánnyal és megbénítja a törvényhozást, az akár Donald Tusk miniszterelnök bukásához vezethet.
Egy országos felmérés szerint a legtöbb – de nem minden – politológust mély aggodalommal töltik el az elnök kísérletei a végrehajtó hatalom kiterjesztésére. Van, aki csak név nélkül mert nyilatkozni, mert attól tart, hogy elveszti a kutatásaihoz kapott kormányzati pénzt.
A helyi önazonosság védelméről szóló javaslat alapján bármelyik város vagy falu megakadályozhatja, hogy újabb lakosok költözzenek be a településre. Az ingatlan-adásvételek korlátozása azonban értékvesztést okozhat. Ez utóbbi miatt aggódnak a legtöbben. Navracsics Tibor miniszter legújabban bejelentette, hogy valamennyit visszakozhat a kormány, de a részletekkel adós maradt.
Az én hetem című sorozatunkhoz négy írót kértünk fel, öt kulcsszót felhasználva írjanak arról, miként élték meg az elmúlt hetet. Péterfy Gergelynek most az alábbi készletből kellett ihletet merítenie: Ferenc, Huxit, váltógazdaság, mémtábornok, zsírmáj.