Nem támogatja a páncélozott luxusautók beszerzését a Fidesz

A Fidesz semmilyen formában nem tudja támogatni, hogy a kormány 471 millió forint értékben összesen 14 darab járművet, köztük páncélozott luxusautókat kíván vásárolni, a közbeszerzési eljárás megkerülésével.

  • MTI MTI
Nem támogatja a páncélozott luxusautók beszerzését a Fidesz

"Gyurcsány Ferenc miniszterelnök úr páncélozott luxusautókat szeretne vásárolni magának és kormányának (...), az adófizetők forintjai átláthatatlanul, káoszt teremtve kerülnének felhasználásra" - mondta Lázár János, az Országgyűlés Honvédelmi és Rendészeti Bizottságának fideszes elnöke. Emlékeztetett arra, hogy a kormány 2005 őszén már vásárolt 30 járművet, amelyek között biztonsági autók is voltak.
 
Az ellenzéki politikus ismertetése szerint az "arcátlan előterjesztést" kedden tárgyalta a szakbizottság, amelyet végül levett a napirendről. Hozzátette, hogy a szocialista képviselők is felismerték ennek az előterjesztésnek a visszásságát, így a testület "visszaadta azt" a kormánynak átdolgozásra és előterjesztésre.

Előjel nélkül csap le a gyermekkori hirtelen szívhalál – ezért sem lehet félvállról venni a sportorvosi vizsgálatot

Előjel nélkül csap le a gyermekkori hirtelen szívhalál – ezért sem lehet félvállról venni a sportorvosi vizsgálatot

Ritka betegség a gyermekkori hirtelen szívhalál, évente csak néhány embert érint, a napokban azonban két fiatal is áldozatául esett. A HVG-nek nyilatkozó kardiológus szerint vannak olyan rejtett esetek, amelyeket még egy részletesebb vizsgálat sem képes feltárni. Mekkora felelősség nyomja a sportvezetők és a szülők vállát? Szakértőket kérdeztünk a témában.