A szomszédban minden zöldebb - miért lett megint Bécs a világ legélhetőbb városa?
Birodalmi kultúrkincs, zöld mindenütt, biztonság éjszaka is, kiállítások, koncertek tömkelege – ezt kínálja Bécs. Megmutatjuk miért lett ismét két rangos nemzetközi felmérés szerint is a világ legélhetőbb városa.
Százféle a hangulata, birodalmi és kisvárosi, klasszicista és felhőkarcolós, büszkén hordott népviselet és minimalista dizájn, sarki sült kolbászos, csapolt sör és melange meg Sacher-torta. Lehetetlen egy csokorba összeszedni, milyen is valójában a harminc szempont alapján a világ legélhetőbbjének kikiáltott Bécs. Nincs más, csak a szemezgetés.
Hietzing – Bécs 13. kerülete – az osztrák főváros egyik legelőkelőbb és legzöldebb része, történelmi villákkal, parkokkal, patinás városközponttal. A tökéletesen karbantartott villák és nagypolgári házak között elszórva a város tulajdonában lévő, egyszerű, ám állagukban és tisztaságukban kifogástalan épületek bukkannak fel, alacsony bérű lakásokkal. A szociálisan érzékeny önkormányzat politikájának mintaképei: éljenek a város legjobb helyein is kis jövedelműek, ne alakuljanak ki gettók. Ez a tudatos, történelmi távlatokra (a Vörös Bécs az idén 100 éves – harsogja egy kiállítás) visszavezethető keveredés érzékelhető a Bécsi-erdő melletti helyi Rózsadombon, a 19. kerületben, a híres-neves Döblingben is. Az 1,8 millió lakosú Bécsben közel félmillióan élnek önkormányzati bérlakásokban.