Hajszálon múlt, hogy túlélte Mauthausent a KISS együttes sztárjának magyar édesanyja

Gene Simmons korábban arról beszélt a Bild Zeitungnak, hogy édesanyja – kímélendő őt – nemigen mesélt neki arról, mi történt vele a holokauszt idején. A német lap elkezdett nyomozni, és sok dokumentumot sikerült előásnia. Ezeket most megosztotta a világhírű zenésszel.

  • hvg360 hvg360
Hajszálon múlt, hogy túlélte Mauthausent a KISS együttes sztárjának magyar édesanyja

A világhírű KISS rockbanda magyar származású frontembere a lap által összegyűjtött, 100 oldalnyi dokumentumból tudta meg, hogy édesanyja, aki 1925-ben a Szabolcs-Szatmár megyei Jándon született Klein Flóraként, és két éve Amerikában halt meg, éppen 75 éve, 1945. május 5-én szabadult a mauthauseni koncentrációs táborból. Megszenvedte a budapesti zsidóüldözést, majd deportálták, és koncentrációs táborba hurcolták. Gene Simmons, aki a színpadon immár 70 évesen is féktelen, ám a magánéletben visszahúzódik önmagába, ma is erkölcsi iránytűnek tekinti az anyját, sorsáról sok mindent azonban csak most, az újságíróktól tudott meg.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?