Az MNB nem vizsgálja a bitcoinos csalókat, pedig Csányi Sándorral is reklámoznak
Tuti befektetési tippel árasztották el az internetet, ehhez pedig egy kamuhírt is gyártottak az ország leggazdagabb emberével. Az OTP jogi lépéseket tett, de a hirdetések egyelőre továbbra is elérhetőek a világhálón.
„Vegyek bitcoint? Azt hallom, most olcsó, de szárnyalni fog az árfolyama!” – kért tanácsot a minap egy kisbefektető, aki majdnem mindenét elbukta a Quaestor csődjén, de azóta is hasonló hozamokról álmodik, mint amilyeneket a csalárd brókercégtől eleinte kapott. A bonyolult matematikai képletekkel, számítógépen, korlátozottan teremthető pénzekkel, azaz a kriptovalutákkal, s közülük a legismertebb bitcoinnal lehet persze kereskedni, de kellő körültekintéssel – és csak azoknak, akiknek van miből veszíteniük.
„Egy hete küzdünk a Csányi Sándor elnök-vezérigazgató úr nevét felhasználó internetes csalással, amely páratlan meggazdagodási lehetőséggel kecsegteti a bitcoinba fektetőket. Egy szó sem igaz belőle, ezért megtesszük a szükséges jogi lépéseket” – közölte a HVG-vel a múlt hét végén az OTP Bank sajtóosztálya, majd közleményt is kiadott. Ha valaki felül a csalárd ajánlatnak, nemcsak a pénzét, hanem az interneten tárolt adatainak biztonságát is kockáztatja – figyelmeztetnek.
Mások is próbálkoznak:
Nem biztos, hogy jót jelent, ha Csányi Sándor ír önnek levelet az OTP nevében
Újfajta internetes csalásra figyelmeztet a pénzintézet.