Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Az oxfordi professzor szerint megrázó, hogy a populista magyar és lengyel kormány a vétóval gyakorlatilag foglyul ejtette az egész Európai Uniót. Szerinte továbbra is fel akarják markolni a közösségi támogatásokat, csak közben kikezdenek két fontos alapelvet: hogy az EU demokráciák szövetsége és az uniós jog minden országra érvényes.
Az oxfordi történész professzor, Európa szakértője, azon belül a keleti rész alapos ismerője a Bloombergnek nyilatkozva úgy vélte: a földrész legtöbb lakója még nem jött rá, milyen súlyos is a helyzet. Merthogy Magyarország immár nem demokrácia. Talán hibrid tekintélyelvű, vagy versengő autoriter rendszernek lehetne nevezni.
Közben persze mind Budapest, mind Varsó nagy erőfeszítéseket tesz, hogy úgy tűnjön, eleget tesz a jogállami szabályoknak. De ha megnézzük, hogyan is irányítják Magyarországot, akkor egyértelmű, hogy ott már nem beszélhetünk demokráciáról. Ez pedig szíven döfi az európai tervet.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.