Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A NER már régóta keresi azt az ellenségképet, amellyel költséghatékonyan a lehető legtöbb választóra lehet a frászt hozni - emlékeztet a HVG-nek írt publicisztikájában Konok Péter, aki szerint a járvány miatt most valóban két részre szakadt az ország. Vélemény.
Az ország két részre szakadt. Persze, ez az egyik leglaposabb közhely, amit görcsösen ismételgetni szoktunk, mintha mindenre magyarázat lenne, inkább ok, mint okozat.
Ezt a szakadást többnyire valamiféle politikai szókészlettel szokás ábrázolni: baloldal és jobboldal, „nemzetiek” és „kozmopoliták”, NER és „ellenzék”, „konzervatívok és/vagy jobboldaliak” és „liberálisok és/vagy baloldaliak”, tézis és antitézis.
Kellemes, belakott, passzentosra taposott kétlakiság ez, amivel régebben inkább csak a választások, a demokrácia ciklikus fesztiváljai idején foglalkoztunk,
aztán a szakadék egyre mélyült, és a Nemzeti Együttműködés rendszerszinten rögzítette.
A járvány idején is a szokott módon folyik a politikai állóháború, ahol a két csapat rutinból játssza aktuális szerepét: a kormányoldal (és rokonai, barátai, bértollnokai, csinovnyikjai, udvari költői és üzletfelei) új szintekre emelik azt az eredeti tőkefelhalmozást, amelynek során a köztársaságból megannyi egybefonódó magántársaság válik, összeérnek a bennfentesek szabadságának nem is olyan kis körei, míg az „ellenzék” diktatúrát kiált (igen, diktatúra van), autójából dudál (meg kell a szívnek szakadni!), és csúnyákat mond a kormányról az Európai Parlamentben (jogosan!).
Tóta W.: Tetőzés május 35-én
Folyamatosan nemzeti összefogásról beszél, de Orbán Viktor miniszterelnök valójában sohasem keresett hitelességet és bizalmat a feltétlen hívőinek táborán túl. A járvány miatt most viszont olyanokkal is szót kellene értenie, akik számára ő nem házi szent vagy apafigura - írja a HVG publicistája. Vélemény.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.