A NER Tihanyban: a rozsdaövezeti adókedvezményre hajtanak a luxuslakópark építői
Hol milliárdos állami támogatással, hol alacsonyabb közterheket jelentő besorolással segíti a hatalom a Tihanyi-félsziget értékes területeinek beépítését. Az ország egyik legszebb tája elkerített luxuslakóparkká válhat megfizethetetlen szolgáltatásokkal.
Egy percre a rév, kilencperces sétára van a strand – így hirdeti magát az építkezés előtt álló Tihany Kapuja apartmanház és üzletközpont. A megjelölt fürdőhely a Plage18 nevet viseli, ami segít elhelyezni a létesítményt az újgazdag luxust jelző Tiborcz-skálán. A napi belépő ötezer forint, a kétszemélyes VIP-jegyhez húszezerért már egy üveg habzóbor is jár. Lehet, hogy valaki sokallja a felsorolt összegeket, pedig aprópénznek is nevetséges tételek azok számára, akik állandó fedelet akarnak és tudnak venni Tihanyban a fejük fölé.
Bár a projekt még csak számítógépes modellként létezik,
egy alig 43 négyzetméteres, második emeleti lakást a hozzá tartozó 25 négyzetméteres terasszal és a balatoni panorámával 90 millió forintért árulnak, míg a 61 négyzetméteres ingatlanok 110 milliónál is többe kerülnek.
Aki a jövőben a révre vár, a Tihany Kapujában ihat majd kávét, vagy elütheti az időt az ide álmodott boltok egyikében. A déli partról érkezők pedig először ezt az épületet látják majd a Nemzeti Együttműködés Rendszerének kedvenc balatoni településévé előlépett egykori halászfaluból.
A beruházás volumene akkora, hogy a helyiek is kétkedve fogadják a hivatalosan megismerhető tulajdonosok személyét. Pedig kis helyen is elférnek azok, akiknek Magyarországon elegendő pénzük lehet egy ehhez fogható projekt finanszírozásához, vagy ilyen összegben is hitelképesek a magyar bankoknál – ez a kis hely általában a felcsúti Pancho Aréna egyes számú páholya.
Tiborcz Istvánt is érdekli az Airbnb-biznisz, de még nagyobbat kaszálhat a rozsdaövezeteken
A miniszterelnök veje éppen akkor szállna be - nem is kicsiben - a belvárosi lakásbizniszbe, amikor megszigorítják az Airbnb-típusú ingatlankiadást.