Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A washingtoni szenátus jogi bizottsága hétfőn kezdte meg a legfelső bírósági tagságra jelölt Amy Coney Barrett meghallgatását. Donald Trump elnököt és a republikánusokat a koronavírus-járvány sem akadályozhatja meg abban, hogy megkíséreljék hosszú időre bebetonozni a konzervatív többséget a testületben.
Az írott alkotmányhoz és törvényekhez fog ragaszkodni a tevékenysége során - mutatkozott be a 48 éves Amy Coney Barrett, akinek főbírói jelöléséről hétfőn kezdte meghallgatását a washingtoni szenátus jogi bizottsága. Barrett elismerően szólt elődjéről, a nemrég elhunyt Ruth Bader Ginsburgről - akinek a helyére léphet -, valamint Sandra Day O'Connorról, akik az első két nőként kerültek be az amerikai legfelső bíróságba. Barrett lehet az ötödik - a jelenlegi felállásban a harmadik Elena Kagan és Sonia Sotomayor mellett -, amennyiben a republikánus többség a szenátusban keresztülviszi az akaratát.
A demokrata kisebbség vajmi keveset tud ez ellen tenni, és a mentorát, Antonin Scaliát szintén megemlítő Barrett révén hosszabb időre biztos konzervatív többség alakulhat ki az alkotmánybírósági szerepet is betöltő legfelső bíróságban. Már ha a demokraták nem nyerik meg az elnökválasztást, és a többséget a szenátusban, s nem váltják be a fenyegetésüket, hogy liberális főbírókkal töltik fel az általuk megemelt létszámú testületet.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.