Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A San Franciscó-i Brightworks iskolába a tech-világ tehetős dolgozóinak gyerekei járnak, akik leginkább együttműködni és érdeklődni tanulnak meg.
Évi 30 ezer dolláros tandíjat fizetnek a Szilícum-völgy jómódú családjai, hogy csemetéik a különös San Franciscó-i Brightworks általános és középiskolába járhassanak – ez még az ottani magániskolák mezőnyében sem számít kevésnek. Igaz, a rászorulók támogatást kapnak. A szülők kétharmada a techvilág elit cégeinél vagy startupjainál dolgozik. Az alapító és igazgató, Gever Tulley egykor maga is programozó volt, pedagógiai képzettsége nincs, de az iskola nem ezért különleges. Az elsősöknek fúrógépet, gyufát és egyéb szokatlan dolgokat adnak a kezükbe. Megesett már, hogy egy harmadikos csónakot akart építeni, meg is tette, és a nyolcéves nebuló – iskolai felügyelettel – vízre is szállt vele a Csendes-óceánon. A kisdiákoknak nincs más dolguk, mint hogy azt csinálják, ami érdekli őket.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.