Harsányi Gábor: Nem értek a politikához, ha valami fáj, írok egy novellát

„Keljfeljancsi vagyok, a Láng Vince-féle magyar kisember, aki minden körülmények között életben akar maradni, túlélni minden korszakot” - így jellemzi magát Harsányi Gábor színművész, aki a HVG-nek azt is elmondta, mit érzett a Színművészeti beszántását látva. Portré.

Harsányi Gábor: Nem értek a politikához, ha valami fáj, írok egy novellát

Szentgyörgyi Rita: Sokat jelentene, ha Kossuth-díjas színészként hagyhatnám el a földi világot – mondta korábban. Ennyire hiányzott az önbizalmához?

Harsányi Gábor: A hetvenes években Kocsis Zoltánnak és nekem mint két fiatal művésznek, robbanásszerű, átütő sikerünk volt. Kazimir Károly, az akkori igazgatóm azt mondta: Ezúttal két fiatal művészt fognak Kossuth-díjra jelölni. Így is történt. Zoli meg is kapta, én meg egy Jászait, de boldog voltam vele. Aztán még kétszer felterjesztettek, most végre bejött. Nagy erőt, szárnyalást ad. Jót tesz az amúgy is sérülékeny önbizalmamnak.

'A pályám első tizenöt éve fantasztikus volt'
Varjas Ádám

Sz.R.: Ahhoz azért kell némi önbizalom, hogy hozzálátott Fejes Endre művének, a Jó estét nyár, jó estét szerelemnek a folytatásához. Hogy lehet, és kell-e folytatni ezt a történetet?

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.