Tovább terjeszkedik a hazai zöldenergia-piacon a százmilliárdos Rahimkulov-család
Az eladó az Orbán-család török jóbarátja, akinek még így is jócskán maradnak naperőműves projektcégei.
Az eladó az Orbán-család török jóbarátja, akinek még így is jócskán maradnak naperőműves projektcégei.
Csak így most megfordulni nem lehet a szűk utcában. A terület az alapítvány tulajdona.
Egy év múlva kezdi meg működését a magyar–ukrán határ közelében lévő Fényeslitkén Európa legnagyobb és legkorszerűbb, nyomtávváltásra képes logisztikai központja. A fő tulajdonos a Magyarországon élő Rahimkulov család.
Uniós támogatásnak indult a kiírás, de megelőlegezi a kormány a pénzt, amíg az Európai Bizottsággal folyik a tárgyalás a költségvetésről.
Az Országgyűlés példátlan gyorsasággal fogadta el a Pride betiltását lehetővé tevő kormánypárti előterjesztést. Az Alaptörvény-módosítás még hátravan, de hogy a javaslat úgy ment át, mint a kés a vajon, abban nincsen semmi meglepő, Orbán Viktor évértékelős bejelentése után a Duma Aktuál csapata már borítékolta. KAP pedig már akkor “megszerezte” a gyülekezési jogról szóló törvényt módosító javaslatot.
A felgyülemlett indulatokat egyre nehezebb kanalizálni, mert az emberek naponta belelátnak egy-egy NER-hazafi zsúfolt kamrájába. Lehet utálni a Spart, a bankokat, de még inkább kezd ömleni a harag a kivagyi és könyöklő, vagyonával hencegő helyi kiskirályokra. A Fidesz közben kapkodni kezdett, egyik mentő ötlete okozza a következő lánggócot – értékeli a helyzetet Tamás Ervin.
A kormány célja a megfélemlítés és az, hogy már előzetesen elrettentsen mindenkit a Pride-on való részvételtől. A retorziókkal nem is a szervezőkre céloznak elsősorban, hanem a résztvevők számát csökkentenék – magyarázza Hegyi Szabolcs. Szerinte valójában minél többen vesznek részt az eseményen, annál kisebb a kockázata, hogy bárki ellen is eljárást indítsanak.
Az orosz–ukrán háború egyik fő műveleti központja nem Kijevben volt, még csak nem is Ukrajnában, hanem egy németországi amerikai katonai támaszponton, a hesseni Wiesbadenben.
A Politico vendégszerzői szerint van jogi eszköz arra, hogy megmentsék az EU-t Orbántól. Az Economist szerint Putyin csapdát állított Trumpnak Ukrajna ügyében. Egy német professzor szerint szégyen, hogy Izrael egy, az antiszemitizmusról rendezendő konferenciára főként jobboldali radikális pártokat hívott meg, köztük az FPÖ-t és a Fideszt. Témák és vélemények a nemzetközi sajtóból.
A francia napilap szerint magyarok nem tartják veszedelmesnek Oroszországot. De vajon miért nem?