Még a tragédia előtt kimutatható, ha összeomlásgyanús egy híd, és ehhez csak mobilok kellenek
Az amatőrök együttműködése olcsóbb, mégis ér annyit, mint a hivatalos eljárás. Ennek újabb példája a telefonos rezgésmérés.
Az amatőrök együttműködése olcsóbb, mégis ér annyit, mint a hivatalos eljárás. Ennek újabb példája a telefonos rezgésmérés.
Németország kulcsszerepet fog betölteni Ukrajna jövőben, állítja a Financial Timesban cikket közlő szakértő. Kudarcot vallott Ali Hámenei iráni elnök 30 éves nemzetbiztonsági stratégiája, ami azon alapult, hogy közvetítők útján háborúzik a zsidó állammal. Az oroszok sem tudnak az örökkévalóságig harcolni, ám a Nyugat attól fél, hogy Ukrajna előbb összeomlik, írja az Economist. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Már a csődvédelem lehetősége is felmerült az egykor szebb napokat látott Boeingnél. Kérdés, miképpen képes visszanyerni a megrendelők bizalmát az évek óta veszteséges amerikai repülőgépgyár.
Kate Winslet főszereplésével film készült a modellből lett haditudósító, Lee Miller életéről, aki a frontról és a koncentrációs táborokról is tudósított, odanézett, amikor mindenki más elkapta a tekintetét.
Kiterjesztené a kiskereskedelmi különadót a kormány az online piacterekre is, mint az Ebay, az Amazon, a Temu vagy a Shein, de nem világos, hogyan számolja ki a cégek magyarországi forgalmát, illetve az sem, hogyan fogja rajtuk behajtani a sarcot. Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter szerint az intézkedés a magyar webshopok védelmét szolgálná, valójában azoknak ettől nem lesz jobb, csak további áremelkedést jelent a vásárlóknak.
Orbán Viktor mellé szegődött a szerencse, írja Donald Trump győzelmére célozva a budapesti csúcsról tudósító Neue Zürcher Zeitung. Az eseményről tudósító többi lap, mások mellett a New York Times, a Frankfurter Allgemeine Zeitung és az EUobserver is jellemzően a Puskás Arénában megrendezett tanácskozás, az amerikai elnökválasztás eredménye, valamint a magyar miniszterelnök fellépésének összefüggéseit elemzi. Nemzetközi cikkválogatásunk.
Ukrajna és Oroszország is eszkalálja a közel három éve tartó háborút. Mivel mindkét fél arra számít, hogy 2-3 hónapon belül tárgyalások kezdődnek a konfliktus lezárásáról vagy legalábbis befagyasztásáról, a szemben álló felek az utolsó pillanatig igyekeznek javítani pozícióikat – állítják a hvg360-nak nyilatkozó diplomaták. Értékelésük szerint most jön a legnehezebb hónap, de atomháború biztosan nem lesz.