A magyar igazságszolgáltatás gyorsabb lett, de így is egyre többen elégedetlenek vele

Az ítélkezés függetlenségére gyakorolt legnagyobb problémának a magyar válaszadók a politikai, illetve a gazdasági érdekek felől érkező nyomásgyakorlást tartják, az Európai Bizottság által közzétett Igazságügyi eredménytábla, 2022 szerint.

  • HVG HVG
A magyar igazságszolgáltatás gyorsabb lett, de így is egyre többen elégedetlenek vele

Az EU-pénzek felszabadításának egyik sarkalatos pontja a magyar bíróságok működésének mikéntje. Míg Brüsszel felől nézve inkább az igazságszolgáltatás függetlenségének garanciája a fő kérdés, alulnézetből sokszor a perek gyorsasága, a megszületett ítéletekkel való elégedettség/elégedetlenség az, ami az emberek véleményét leginkább befolyásolja.

A peres ügyek elintézésének a sebességét illetően Magyarország – a maga 165 napos várakozási idejével, 236 ezer befejezett peres üggyel – uniós viszonylatban kifejezetten jól teljesít: Olaszországban és Franciaországban átlagosan például közel két évet kell várni az elsőfokú ítélet megszületéséig, míg a másik véglet Litvánia és Észtország, ahol erre elegendő 3-4 hónap.

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

„A bukásoktól, brutális sérülésektől való félelem folyamatosan bennem van” – meséli Valter Attila országútikerékpár-versenyző a Penge podcast legújabb adásában, ahol arról is beszélget Szilágyi Áronnal és Kenyeres Andrással, hogy milyen gondolatok futnak át az agyán egy esés után, mekkora nyomást jelentett számára a 2021-es berobbanása, és milyen hatással vannak rá a kommentek.