Nagyon ráijesztettek a grúz kormányra, amely Orbánhoz és Putyinhoz hasonlóan vegzálná a civileket
Meglepően gyorsan kapitulált a külföldről támogatott civil szervezeteket megbélyegző törvény miatt tiltakozó ellenzék előtt a grúz kormány. Tbilisziben emlékeznek arra, hogy húsz éve egy hasonló tüntetéssorozat vezetett az akkor hatalmon lévők bukásához.
Minden őrizetbe vett tüntetőt elengedtek a grúz hatóságok, a kormány pedig visszavonta a törvénytervezetet, amely „külföldi ügynököknek” minősítette volna azokat a civil szervezeteket, amelyek költségvetésük több mint húsz százalékát kapják külföldi forrásokból. A hátraarchoz nem kellett sok idő, az Irakli Garibasvili vezette kormány szemmel láthatóan megrémült attól, hogy estéről estére egyre több tüntető gyűlt össze Tbilisziben, a parlament előtti téren. A több tízezer tiltakozót az sem riasztotta el, hogy a rendőrség durván lépett fel, vízágyúkkal, könnygázzal és tömeges letartóztatásokkal igyekezett meghátrálásra kényszeríteni őket.
A kaukázusi egykori szovjet tagköztársaságot kormányzó Grúz Álom nevű párt által beterjesztett tervezet – amely kísértetiesen hasonlít az Oroszországban 2012 óta érvényben lévő, tavaly megszigorított idegenügynök-törvényre, illetve az azzal rokonságot mutató, az EU fellépése nyomán később módosított magyar Stop Soros-törvényre – a bírálók szerint jelentősen korlátozta volna a független civil szervezetek tevékenységét, és ellehetetlenítette volna Grúzia EU- és NATO-csatlakozását is. Garibasvili meghátrálása ellenére a nyugalom még nem állt helyre.