Úgy táncol a kormány a finn és svéd NATO-tagság ügyében, ahogy a török elnök fütyül
A magyar kormány csak maszatol, nem ad érdemi indoklást, miért nem támogatja a svédek felvételét a NATO-ba. A finn tagságra is csak akkor mondott igent, amikor a NATO-bővítés ellen szintén ágáló Törökország – a parlamenti szavazás a legújabb ígéret szerint hétfőn, március 27-én lesz.
Ritka alkalom, hogy Kövér László olyan látványosan hülyét csináljon magából, mint amikor pár napja interjút adott a Hír Tv-nek. Az még hagyján, hogy mekkorát tévedett, amikor azt mondta, hogy a NATO-nak eddig gyakorlatilag nem volt határa Oroszországgal (valójában ilyen a norvég–orosz, az észt–orosz, a lett–orosz, a litván–orosz és a lengyel–orosz határ), de még nagyobb bakot lőtt azzal, hogy megpróbálta értelmezni, miért is nem szavazta meg eddig a Fidesz-frakció Finnország és Svédország NATO-csatlakozását.
„A képviselők aggódnak a háborús veszély miatt, mert Finnországnak 1340 kilométeres közös határa van Oroszországgal. Ez növeli egy katonai konfliktus veszélyét” – jelentette ki a házelnök.
Hamar kiderült azonban, hogy Kövér csak képzelődik, a fideszes képviselők legalábbis nem látnak ilyen veszélyt – tudhatták meg saját frakcióvezetőjük Facebook-posztjából. Kocsis Máté ugyanis – a hasonló török döntés előtt nem sokkal – bejelentette, hogy a fideszes képviselők egyöntetűen jóváhagyják majd Finnország NATO-csatlakozását. Persze nem Kövér az egyetlen, aki most úgy érezheti, a bolondját járatták vele: a kormány hónapok óta idétlenebbnél idétlenebb ötleteket rángatott elő, hogy megindokolja, miért is blokkolja a finnek és a svédek tagságát.
Nemzetközi lapszemle: A svéd kormányfő beszélt Orbánnal a NATO-ügyről, de nem lett okosabb
A magyar kormány újfent azt állítja, hogy már csupán karnyújtásnyira van a megállapodás az EU-pénzekről. Magyarország az illegális kitoloncolások bajnoka az EU-ban. Ukrajna túlélése az amerikai republikánusokon múlhat. Válogatás a világsajtó írásaiból.